A A+ A++

– MC informuje:

Nasza aplikacja mObywatel jest już honorowana we wszystkich pociągach w Polsce! Z tej okazji przyjrzeliśmy się nieco tym, którzy z niej korzystają. Należysz do tego grona? Jeśli nie, wstąp koniecznie!

Dlaczego ściągając i instalując mObywatela robicie sobie prezent? Dlatego, że ta bezpłatna appka realnie ułatwia życie. Jeśli na święta jedziecie pociągiem – przyda się podczas kontroli biletów. Jeśli podróżujecie autem – wszystkie dokumentu pojazdu macie pod ręką, a dokładnie w telefonie.

Hurry app!

Pierwszy raz słyszycie o czymś takim jak mObywatel? Na pulpicie swojego telefonu macie już tyle aplikacji, że wystarczy? Na tę jedną koniecznie znajdźcie miejsce. Szybko się przekonacie, że bez innych można sobie świetnie poradzić, a mObywatel przydaje się w wielu sytuacjach.

Zacznijmy od podstawowych informacji o naszej appce. Jest bezpłatna i bezpieczna. Znajdziecie ją w sklepach z aplikacjami – Google Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nask.mobywatel) lub App Store (https://apps.apple.com/pl/app/mobywatel/id1339613469?l=pl). Możesz też skorzystać z bezpośrednich linków: dla smartfonów iPhone (https://apps.apple.com/pl/app/mobywatel/id1339613469?l=pl) i smartfonów z systemem Android (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nask.mobywatel) (wersja od 6.0 wzwyż).

Aplikacja ściągnięta? Aby ją uruchomić i korzystać z wszystkiego, co oferuje, potrzebujecie profilu zaufanego. To żadne utrudnienie. W większości przypadków założycie go w kilka minut, online. Skoro ponad 4,5 miliona sobie z tym poradziło, poradzicie sobie i Wy.

Załóż profil zaufany. (https://pz.gov.pl/pz/index)

mJa

Aplikacja nie tylko ściągnięta, ale i uruchomiona? Co tam znajdziecie?

– Podstawowa i najpopularniejsza usługa to mTożsamość, czyli odzwierciedlenie naszych danych z dowodu osobistego. Mamy do nich dostęp właśnie dzięki profilowi zaufanemu – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Z mTożsamości możemy korzystać wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy wprost zobowiązani do okazania dowodu osobistego lub paszportu. Takich miejsc wciąż przybywa. To nie tylko pociągi i placówki pocztowe, ale też hotele, czy wypożyczalnie sprzętu zimowego – dodaje szef MC.

Dane do mTożsamości są pobrane z rejestrów państwowych – Rejestru PESEL i Rejestru Dowodów Osobistych. To np. numer PESEL, numer dowodu osobistego, zdjęcie, imiona i nazwisko. Wszystkie dane potwierdzone są cyfrowym certyfikatem wydawanym przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Poza mTożsamością w mObywatelu znajdziecie też mPojazd. To z kolei odwzorowanie danych z dowodu rejestracyjnego pojazdu, karty pojazdu oraz potwierdzenia polisy OC. To dane, które warto mieć przy sobie, a w przypadku stłuczki lub innego zdarzenia mPojazd może służyć jako wiarygodne – bo wyświetlane w publicznej aplikacji mobilnej – informacje.

Ci bardziej dojrzali właściciele smartfonów z systemem Android w mObywatelu znajdą też m.in. eReceptę. Ci nieco młodsi – mLegitymację szkolną i studencką.

mObywatel w liczbach

Wszyscy, którzy ściągnęli i zainstalowali mObywatela na swoich urządzeniach – a jest ich już niemal 725 tysięcy – najczęściej i najchętniej korzystają z mTożsamości. Goni ją mPojazd, a na popularności zyskuje mLegitymacja.

Z mObywatela dotychczas zdecydowanie częściej korzystają właściciele telefonów z system Android. To ponad 91% użytkowników naszej appki (661 039 osób). Nic dziwnego, do niedawna tylko oni mogli korzystać z takich modułów mObywatela jak mPojazd.

– Spodziewamy się, że wkrótce liczba osób korzystających z naszej aplikacji na urządzeniach z system iOS wzrośnie. Kilka tygodni temu uruchomiliśmy dla nich mPojazd. Na początku przyszłego roku dojdą kolejne usługi – eRecepta i mLegitymacje – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Tym samym zawartość aplikacji na IOS będzie tożsama z tym, co do tego pory było do dyspozycji użytkowników Androidów – dodaje szef MC.

Jak do tej pory naszą aplikację najchętniej ściągają i instalują panowie. Stanowią 84% wszystkich użytkowników. Większość z nich korzysta ze smartfonów z systemem Android, mieszka w dużym mieści i… ma od 36 do 50 lat oraz auto.

Panie, które z mObywatela korzystają rzadziej (to musi się zmienić! J) to także mieszkanki dużych miast. Mają od 26 do 50 lat i smartfony z Androidem.

Więcej o naszej aplikacji na www.gov.pl/mobywatel

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHrubieszów: Protest w obronie wolnych sądów
Następny artykułGortat wyszedł z przedpremierowego pokazu “Wiedźmina”. Narzekał na “niepoważnych” organizatorów