A A+ A++

W minionym tygodniu FIA poinformowała, że wprowadzi nowe testy obciążeniowe uginających się tylnych skrzydeł. Wszystko z powodu skarg Mercedesa związanych z zarzuceniem Red Bullowi korzystania z bardziej elastycznych elementów w tym miejscu, dzięki czemu zyskują drobną przewagę na prostych. Nieoficjalnie mówi się też, że z podobnego rozwiązania korzystają zespoły Alpine oraz Alfy Romeo.

Jednak Federacja zaznaczyła również, że innowacyjne kontrole wejdą w życie dopiero od GP Francji, a to oznacza, że zespoły, które znalazły sprytne rozwiązanie w tym obszarze, będą mogły nadal z tego korzystać na torach w Monako i Azerbejdżanie.

Taka sytuacja nie spodobała się wszystkim w padoku F1, o czym wczoraj informował Lewis Hamilton. Dzisiaj swoje niezadowolenie wyraził także McLaren:

“Cieszymy się z reakcji FIA w kwestii dyrektywy technicznej, z której jesteśmy usatysfakcjonowani, przynajmniej jeśli chodzi o konsekwencję”, mówił szef McLarena, Andreas Seidl, cytowany przez Motorsport.

“Jeżeli chodzi o to, z czym kompletnie nie możemy się pogodzić, to moment wejścia tych testów, ponieważ uważamy, że nie ma żadnego racjonalnego powodu, dla którego kilka zespołów miało przewagę w rzeczach, które są niezgodne z przepisami.”

“Mieli już przewagę w paru wyścigach, a teraz mogą jeszcze to wykorzystać w kolejnych rundach. Jest to coś, z czym kompletnie się nie zgadzamy i prowadzimy na ten temat rozmowy z FIA.”

Seidl został również zapytany o to, które ekipy jego zdaniem korzystają z bardziej uginającego się tylnego skrzydła:

“Nie chcę rzucać teraz jakimiś nazwami. Obowiązkiem FIA jest zapewnienie uczciwej rywalizacji pomiędzy zespołami i egzekwowanie wszystkich przepisów.”

“Natomiast niektórzy już wspomnieli o poszczególnych nazwach ekip. Z tego powodu pojawiły się nawet większe analizy. Wystarczy tylko zerknąć na tylne skrzydła niektórych samochodów. Na YouTube znajdziecie kilka dobrych filmów i analiz z tym związanych.”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁask. Pomoc dla osób uzależnionych
Następny artykułFirma na Cyprze – warunki, terminy, koszty