Rozstępy to powszechny problem, który dotyka niemal każdą kobietę. Występujące rozstępy na piersiach są zazwyczaj częstą, lecz niechcianą dolegliwością. Pojawić się one mogą w określonych momentach życia, a przyczyny ich występowania są zróżnicowane. Mogą być ”pamiątką” po ciąży, jak i występować w okresie menopauzy czy okresie dojrzewania.
Rozstępy na piersiach
Rozstępami nazywamy zmiany skórne, które powstają w wyniku osłabienia włókien kolagenowych oraz elastyny. Jak wiadomo, piękne, zdrowe oraz jędrne piersi są atrybutem kobiecości. Jednak w określonych momentach życia pojawiają się na nich rozstępy. Pojawiają się najczęściej w okresie dojrzewania, ciąży, menopauzy lub gdy przybieramy na wadze. Niemożliwe jest, aby zapobiec ich pojawieniu się, a także są niełatwe w usunięciu.
Rozstępy swoim wyglądem przypominają blizny, które tworzą się na skórze w kierunku jej rozciągania. Mają formę białych, czerwonych lub różowych prążków. Główną przyczyną ich występowania jest zerwanie się włókien kolagenowych. Dzieje się tak w momencie kiedy gwałtownie przybieramy na wadze.
Zapobieganie występowaniu rozstępów
Aby zapobiec rozstępom niezwykle ważne jest regularne stosowanie kremów na rozstępy oraz odpowiednie nawilżanie skóry. Warto też mieć na uwadze, aby nie dochodziło do gwałtownych skoków wagi. Kolejną istotną oraz przydatną informacją w zapobieganiu rozstępom jest wskazanie w spożywaniu dużej ilości wody.
Kiedy skóra jest odwodniona, traci na swojej elastyczności, czego skutkiem jest jej pękanie przy rozciąganiu. Stosować można także delikatne masaże lub wszelkiego rodzaju peelingi. Jednym z ważniejszych aspektów jest noszenie wygodnego biustonosza. Dobry biustonosz powinien zabezpieczać piersi przed opadaniem oraz zapewnić komfort w codziennym użytkowaniu.
Aby zapobiec powstawaniu rozstępów trzeba bacznie obserwować swoją skórę. Należy jednak wiedzieć, kiedy mniej więcej takowe rozstępy zaczynają się pojawiać. Kiedy mogą się one pojawić?
- okres dojrzewania
- ciąża
- okres menopauzy
- nadwaga
- ciągły wzrost oraz spadek wagi
Jak pozbyć się rozstępów?
Pozbycie się rozstępów na skórze piersi jest niezwykle trudne. Można je zmniejszyć bądź zniwelować z użyciem odpowiednich kosmetyków. W walce z rozstępami stosuje się balsamy, kremy oraz olejki. Skuteczne okazać się mogą także masaże, peelingi lub przeróżne zabiegi, do których zachęca nas współczesna medycyna estetyczna.
Jeśli jednak chcemy rozpocząć od stosowania kremów czy balsamów, istotne jest aby posiadały chociaż kilka składników, które są niezbędne w walce z rozstępami. Mowa tutaj m.in. o pantenolu, który bardzo dobrze nawilża oraz regeneruje skórę, czy np. pirogronian sodu, który pobudza produkcję kolagenu. Ważne jest aby być świadomym tego, które produkty posiadają interesujące nas składniki. Inaczej walka z rozstępami okaże się nieskuteczna, a nawet bezcelowa.
Zabiegi na rozstępy na piersiach
Zabiegi, które można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej bardzo zachęcają oraz wykazują największą skuteczność w walce z rozstępami. Takie zabiegi radzą sobie nawet z rozstępami, które przybrały formę dość ”zaawansowaną”, tj. biało-perłową barwę. Zniechęcać może jedynie wysoki koszt wykonania takiego zabiegu.
Skóra na piersiach jest niezwykle delikatna, więc trzeba liczyć się z bólem, który może wystąpić podczas zabiegu. Nie można zaliczyć go do przyjemnych oraz komfortowych. Zabiegi na rozstępy które oferuje klinika OT.CO w Warszawie to:
- Laseroterapia – energia laserowa prowadzi do powstawania licznych oraz głębokich mikrouszkodzeń skóry. Dzieje się to w obrębie występowania rozstępów, przez co tkanka zostaje zmuszona do regeneracji, w efekcie czego rozstępy ulegają znacznemu rozjaśnieniu, spłyceniu oraz stają się bardziej elastyczne.
- Mezoterapia – polega na ostrzykiwaniu skóry substancjami, które stymulują produkcję kolagenu oraz elastyny. Dzięki mezoterapii skóra staje się bardziej napięta, a rozstępy są mniej widoczne.
- Mikrodermabrazja – zabieg ten, tak jak powyższy, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a także pobudza mikrokrążenie skórne, co powoduje znaczne spłycenie rozstępów. Dodatkowo, zabieg regeneruje oraz uelastycznia naszą skórę.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS