16 marca pływacy Stowarzyszenia Pływacko-Sportowego Masters Avia Świdnik uczestniczyli w pierwszych w tym roku zawodach, które rozegrane zostały w Poznaniu. 4 osobowa ekipa wystąpiła na basenie Termy Maltańskie w Pucharze Polski 2024. W rywalizacji wzięło udział 177 zawodników z 60 reprezentacji. W klasyfikacji medalowej Świdniczanie zajęli wysokie, 9 miejsce.

Najlepiej spośród naszych pływaków spisali się Tomasz Sitkowski i Patryk Lis. Pierwszy zwyciężył w wyścigach na 100 m stylem zmiennym i 50 m grzbietem. Drugi był najszybszy na 50 m stylem klasycznym i takim samym dystansie stylem dowolnym. Cezary Lipiński zajął 3 miejsce na 50 m stylem dowolnym i 4 motylkowym, natomiast Rafał Zielonka – 3 miejsce na 50m crowlem, 2 na 50 m stylem klasycznym i 3 na 50 m motylkiem,
Mastersi triumfowali również w sztafecie 4x100m stylem zmiennym.

Kolejnymi zawodami, na które wybierają się pływacy Masters Avia Świdnik będzie Puchar Polski w Łodzi zaplanowany na 6-7 kwietnia.
– Cieszymy się z dobrych wyników, jakie osiągamy. Nie byłyby one możliwe bez zaplecza treningowego, jakie zapewnia nam Park Avia. Dziękujemy również za wsparcie burmistrzom Waldemarowi Jaksonowi oraz Marcinowi Dmowskiemu a także Centrum Rozwoju – Gabinet – Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej, Centrum Urody Anna Parcheta-Fabian – mówi Tomasz Sitkowski.