A A+ A++

Wiele osób planuje spędzić Boże Narodzenie i sylwestra w górach, aby cieszyć się zimowym klimatem, pięknymi widokami i licznymi atrakcjami. Gdzie można liczyć na biały puch i mroźną aurę? Jak zapowiada się pogoda w poszczególnych regionach górskich w Polsce? Sprawdziliśmy, co mówią długoterminowe prognozy synoptyków.

Pogoda długoterminowa w Zakopanem 

Jeśli chodzi o pogodę w Boże Narodzenie i w święta w górach, to największe szanse na białe święta mają mieszkańcy i turyści w Tatrach i Bieszczadach. Według modelu ECMWF, w tych regionach można spodziewać się opadów śniegu i temperatur poniżej zera w dniach 24-26 grudnia.

Jak będzie pogoda w święta w Zakopanem? W Wigilię ma być pochmurno i mgliście, z możliwością opadów deszczu ze śniegiem. Temperatura ma wynosić od -1 do 2 stopni Celsjusza. W Boże Narodzenie ma być nieco lepiej, z większymi przejaśnieniami i brakiem opadów. Temperatura ma wynosić od -3 do 1 stopnia Celsjusza. W drugim dniu świąt ma być podobnie, z niewielkimi opadami śniegu i temperaturą od -4 do 0 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody Zakopane 

Jeśli chodzi o pogodę w sylwestra w Zakopanem, to według synoptyków będzie znaczne ochłodzenie i opady śniegu. W sylwestra ma być bardzo zimno, z temperaturą od -10 do -6 stopni Celsjusza. Spadnie około 10 cm śniegu, a wiatr ma być umiarkowany. W Nowy Rok ma być podobnie, z temperaturą od -11 do -7 stopni.

Sylwestra i Nowy Rok spędzimy w zimowej scenerii, z dużymi opadami i ujemnymi temperaturami. Jeśli planujesz wyjazd do Zakopanego, sprawdzaj aktualne prognozy pogody i przygotuj się na różne warunki atmosferyczne.

Planujesz dłuższy świąteczny odpoczynek w Zakopanem? Zastanawiasz się co robić — ZOBACZ.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNabór na stanowisko urzędnicze: Główny specjalista ds. inwestycji drogowych w Wydziale Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych
Następny artykułStrój sandomierski według badań Janusza Kamockiego. Wykład i wystawa w Muzeum Zamkowym