A A+ A++

Znana i ceniona aktorka opowie w naszym mieście o książce pt. Moja nitka. Jest to opowieść o jej aktorskiej karierze, a także przejmującym katalogiem mrocznych obrazów z jej dzieciństwa, dojrzewania, żałoby i straty.

Aktorkę można było zobaczyć m.in. w filmach Tadeusza Konwickiego, Krzysztofa Kieślowskiego, czy Mariusza Trelińskiego. Wystąpiła w dziesiątkach przedstawień, filmów i seriali. Grała kobiety demoniczne i intelektualistki, szefowe gangów, matki i córki, żony i kochanki. Niedawno wróciła na duży ekran odnosząc ogromny sukces. Za drugoplanową rolę w Johnnym otrzymała Złotego Orła, najbardziej prestiżową nagrodę filmową w Polsce.

– Ale jej biografia zatytułowana Moja nitka to coś więcej niż opowieść o aktorskiej karierze. Maria Pakulnis przy wsparciu Doroty Wodeckiej zagląda w miejsca, do których nie chce się wracać pamięcią, konfrontuje czytelników i siebie z mrocznymi obrazami własnego dzieciństwa, dojrzewania, z żałobą i stratą. W tej emocjonalnej, mądrej i intymnej rozmowie wrażliwych kobiet każdy odnajdzie okruchy swoich doświadczeń – zachęca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy.

Maria Pakulnis ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Debiutowała w czasie studiów w filmie Tadeusza Konwickiego Dolina Issy (1982). Występowała w awangardowym Teatrze Dramatycznym w Słupsku. W latach 1981-2010 związana była kolejno z teatrami warszawskimi – Współczesnym, Dramatycznym i Ateneum. Obecnie występuje gościnnie w stołecznych teatrach Komedia i Kamienica. Spotkanie z nią odbędzie się w piątek 6 grudnia o godz. 17 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Akademickiej 10. Poprowadzi je dziennikarz i pisarz Andrzej Kurdziel.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDlaczego warto zamieszkać w naszym regionie? [DODATEK NIERUCHOMOŚCI]
Następny artykułWytrawne smakołyki, słodkości i regionalne wina – ruszyły zapisy w regionalnym konkursie kulinarnym „Na wigilijnym stole 2024”