W środę Inter Mediolan zmierzył się na wyjeździe z Atletico Madryt w rewanżowym spotkaniu Ligi Mistrzów. W pierwszym starciu ekipa z Serie A wygrała 1:0. I dobrze rozpoczęła także drugi mecz, obejmując prowadzenie w pierwszej połowie. Gospodarze po zmianie stron zdobyli jednak dwie bramki. Tym samym do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka, a później rzuty karne. W nich lepsze okazało się Atletico i awansowało do ćwierćfinału.

“Co z tym Lewym?”

Szymon Marciniak pozytywnie oceniony za mecz Interu z Atletico Madryt

Spotkanie tych drużyn sędziował Szymon Marciniak. Jak informuje TVP Sport, Polak zebrał bardzo pozytywne oceny od sędziów z całej Europy. On, Tomasz Listkiewicz i Tomasz Kwiatkowski nie popsuli widowiska, pozwalali zawodnikom na nieco więcej i nie odgwizdywali lekkich przewinień, co podobało się zawodnikom obu stron.

Jedyna kontrowersja miała miejsce w dogrywce. Wówczas Marcus Thuram złapał za genitalia Stefana Savicia. Marciniak nie zareagował, a zdaniem Rafała Rostkowskiego napastnik Interu powinien był obejrzeć czerwoną kartkę. Podobnie twierdzili również inni eksperci.

Dziennikarze dodali, że obserwator Neale Barry uważał jednak zupełnie inaczej. “Dowiedzieliśmy się, że sytuację Thurama nazwał… kabaretem. Marciniak w tej sytuacji nie mógł wyciągnąć czerwonej kartki. Gdyby zdarzenie było mocniejsze, to Francuz zostałby jedynie napomniany. Przy wykluczeniu musi dojść do “excessive force”, czyli według przepisów nieproporcjonalnej siły. Ustaliliśmy, że obserwator UEFA nie uznał zachowania napastnika Interu za agresywne” – czytamy w tekście.

Atletico Madryt rywala w ćwierćfinale pozna w piątek o godzinie 12:00. Podczas losowania poznamy również pary półfinałowe.