W Poznaniu odbyły się mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym. O medale walczyli zawodnicy elbląskich klubów: Korony i Silvant Kajak. Prezentujemy najlepsze wyniki elblążan.

Dystans maratonów kajakowych jest różny ze względu na kategorię wiekową zawodników. Na dystansie 18,7 km rywalizowali juniorzy w kanadyjkach C1. O brązowy medal „bratobójczą“ walkę stoczyli Szymon Kiełczewski i Patryk Stasiełowicz. Ostatecznie na podium stanął ten pierwszy (1:40:43 godziny), tracąc do zwycięzcy 1,13 minuty. Swojego klubowego kolegę wyprzedził o osiem sekund.

Chłopaki „pogodzili się“ na juniorskich dwójkach. Wyścig miał dość nietypowy przebieg: na cztery osady dwie nie dopłynęły do mety. Ostatecznie złoto przypadło koroniarskiej osadzie Patryk Stasiełowicz i Szymon Kiełczewski (1,53,37 godziny), którzy o 12,37 minuty wyprzedzili zdobywców srebrnego krążka: Daniła Adamovicha i Huberta Kreczmana – swoich klubowych kolegów.

Juniorzy w kajakach ścigali się na dystansie 22,2 km. Najszybszy był Mikołaj Kot z Silvant Kajak. Elblążanin dystans pokonał w czasie 1,47,00 godziny i drugiego na mecie Artura Zielińskiego z AZS AWF Poznań wyprzedził o 19 sekund.

Warto też zwrócić uwagę na czwarte miejsce Mirosława Kreczmana wśród mastersów w kategorii open. Swoją kategorię wiekową elblążanin wygrał. Trener kanadyjkarzy startował w rywalizacji „trochę starszych“ kajakarzy na jedynkach. Dystans 15,2 km pokonał w czasie 1,20,31 godziny.