W meczu 15. kolejki II Ligi Siatkówki Kobiet drużyna Maratonu Krzeszowice pokonała 3:0 zespół UKS “Sokół 43” AZS AWF Katowice.

Siatkarki MKS Maratonu Krzeszowice z Trenerem Tomaszem Piechotą przed meczem 15. kolejki

Na sobotni mecz w Hali Sportowej CKiS w Krzeszowicach przyszło około 50 osób.

Rywalem zawodniczek z Krzeszowic był wyżej notowany przeciwnik, drużyna UKS “Sokół 43” AZS AWF z Katowic.

To był jeden z ważniejszych meczy dla zawodniczek z Krzeszowic, który trzeba było po prostu wygrać, aby pozostać w drugiej lidze. Pierwszy set zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. W pewnym momencie Maraton odjechał rywalom na 5 pkt. Ostatecznie zakończył się wynikiem 25:23.

Drugi set to konsekwentna gra w ataku jak i w obronie. Maraton wygrywa pewnie 25:19.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Goście sprawili zawodniczkom gospodarzy sporo trudności i ostatecznie Krzeszowiczanki wygrały skromnie 26:24.

Dzięki wygranej z Katowicami Maraton wskoczył na dziewiąte, dające utrzymanie miejsce w lidze, wyprzedzając tym samym zespół z Katowic.

Maraton Krzeszowice – UKS “Sokół 43” AZS AWF Katowice 3:0 (25:23, 25:19, 26:24)

Skład Maratonu: Julia Polek, Aleksandra Olenderek, Joanna Siudek, Anna Ryś, Anna Piekarniak, Natalia Mieszała, Alicja Bogdan, Małgorzata Płatek, Karolina Piechówka, Patrycja Duda, Gabriela Mastek, Nicola Szlamczyk, Aleksandra Sordyl.

W następnym meczu siatkarki z Krzeszowic zmierzą się na wyjeździe z drużyną MUKS Poprad Stary Sącz.