Drogi o znacznie różnej trudności poprowadziły obydwa zespoły do finału Carabao Cup. Manchester City w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej pokonał Manchester United 2:0, a Tottenham wygrał z 2:0 Brentford. Zespół z Londynu przed finałem zmienił także trenera – zwalniając Jose Mourinho, którego zastąpił Ryan Mason.

Bundesliga. Mainz – Bayern 2:1. Pierwszy gol Lewandowskiego po kontuzji [ELEVEN SPORTS]

Thierry Henry przyznaje, że jest w szoku: Nie poznaję swojego klubu!

Od samego początku finału dominował jeden zespół. Manchester City utrzymywał się na połowie rywala, a Tottenham skupiał się na powstrzymywaniu ataków zespołu Pepa Guardioli. Ta taktyka przynosiła skutek, choć piłkarze City mieli swoje okazje. Świetną okazję miał Sterling, który uderzał z kilku metrów, ale został zablokowany przez Erica Diera. Kilkanaście minut później prowadzenie City mógł dać Foden, ale piłka po odbiciu od Alderweirelda trafiła w słupek. Przed przerwą żadna ze stron nie była w stanie objąć prowadzenia.

Avram Glazer (w środku)Brytyjskie media spekulują o sprzedaży Manchesteru United. Podają astronomiczną cenę

Manchester City zwycięzcą Pucharu Ligi Angielskiej!

Po przerwie to City chciało za wszelką cenę sięgnąć po zwycięstwo. Doskonałe okazje marnowali kolejno Sterling, Guendogan i Mahrez. W 82. minucie doskonałą wrzutkę De Bruyne z rzutu wolnego na gola zamienił Aymeric Laporte, wyprowadzając City na prowadzenie. W ostatnich minutach gry wynik podwyższyć mógł Mahrez, ale jego bramka nie została uznana z powodu spalonego.

Tym samym to Manchester City wygrał finał i po raz czwarty z rzędu zdobył Puchar Ligi Angielskiej.