A A+ A++

Siostry natychmiast – zgodnie z procedurami – wezwały karetkę pogotowia i policję. Dziecko zostało przewiezione do Szpitala św. Rodziny w Warszawie – podkreśliła cytowana w komunikacie biura prasowego Archidiecezji Warszawskiej siostra Anna Uberman.

Zaznaczono w nim, że franciszkanki Rodziny Maryi spontanicznie nadały chłopcu imię wczorajszego patrona – św. Tomasza z Akwinu. Mały Tomaszek to już 19. dziecko pozostawione w oknie życia przy ul. Hożej 53. W zeszłym roku nie było, ale w 2020 w oknie życia pozostawiono dwoje dzieci: 7 maja Stefanka i 24 sierpnia Zuzię – przypomniała siostra Anna.

Siostry raz w miesiącu w swojej kaplicy zakonnej szczególnie modlą się za znalezione przez nie dzieci w oknie życia, ich rodziców biologicznych i adopcyjnych.

Okno życia w Warszawie

Okno życia istnieje w Warszawie od ponad 13 lat. Poświęcił je 6 grudnia 2008 roku abp Kazimierz Nycz. Było to wówczas drugie w kraju takie miejsce.

Mieści się przy ul. Hożej 53, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi i to siostry z tego zgromadzenia pełnią nieustanny dyżur w tym miejscu.

Okno życia – co to jest

Okno życia jest alternatywą dla kobiet, które nie mogą wychować swego dziecka i urodziły je w tajemnicy przed rodziną i bliskimi.

Matki zostawiające swoje dziecko w oknie życia nie są poszukiwane, a maleństwo po badaniach w szpitalu kierowane jest do adopcji. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIle kosztują najdroższe domy i mieszkania w Polsce?
Następny artykułMateusz Czunkiewicz: Czujemy, że wracamy na właściwe tory