A A+ A++

Miejskie planty – w tym sezonie nie plewione

Tymczasem chwasty na plantach mają się wyśmienicie, rosną gdzie chcą i jak chcą, przypominając porzucony, niechciany i koszmarny ogródek. Oczywista fatalne to wpływa na wygląd tego skrawka zieleni miejskiej. Ktoś kiedyś tłumaczył nam, że to część plant, za którą odpowiedzialny jest projektant i wykonawca tego terenu. Może należałoby mu się grzecznie przypomnieć. Taka kompromitująca sytuacja nie może trwać wiecznie. Takiemu brzydactwu w centrum miasta stanowcze nie!

Miejskie planty – chwasty mają się dobrze
Miejskie planty – chwastów ciąg dalszy

Dodajmy, że część plant ma udawać łąkę kwietną, ale to nie polega na tym, że komuś nie chce się tego skrawka kosić. Łąki kwietne to przemyślane zestawienia różnorodnych roślin, których nie pozostawia się samym sobie a regularnie je pielęgnuje.

Miejskie planty – niby łąka kwietna
Miejskie planty – ciąg dalszy „łąki kwietnej”

Ponadto posadzenie razem brzóz, róż i wielkich traw to, jak nam się zdaje, nie najlepszy pomysł, naszym zdaniem ładne to nie jest.

Miejskie planty – plewienia nie uskuteczniono
Niby ładne miejskie planty

Natomiast za część plant tuż przy ul. Rzemieślniczej odpowiada MZNK, tutaj trawa koszona jest regularnie. To z pewnością najładniejsza część plant, zwłaszcza, że zachowano parę pięknych starych drzew. Panie z MZNK dbają również o skwer przy pomniku ks. Stojałowskiego. Tutaj wszystko dzieje się regularnie, nasadzenia są zmieniane zgodne z porami roku, a z plewieniem nikt się nie ociąga. Może należałoby więc zlecić projekt plant paniom z MZNK, posiano by trawę, obsadzano by różnorodnymi roślinkami. Skoro udało się przy ww. pomniku, to dlaczego miałoby się nie udać na plantach? Przy okazji zaoszczędzono by nieco miejskich pieniędzy.

Miejskie planty – tu najładniejszy ich fragment

Takie kuriozalne, dziwacznie zaprojektowane i zaniedbane planty tylko u nas. Pogratulować.

eb

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKiedy niepowstrzymana siła spotyka się z niesamowitą precyzją
Następny artykułBudżet obywatelski Gminy Sokółka 2023