Na darmowe warsztaty filmowe, których efektem będzie powstanie różnych dzieł filmowych zaprasza Zabytkowy Zakład Hutniczy z Maleńca. Trwają zapisy: tel. 41 373 11 42; e-mail: [email protected], e-mail: [email protected]
REKLAMA
–„Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie dla projektu pn. „Lokalne dziedzictwo kulturowe źródłem społecznej i międzypokoleniowej integracji”, który został przygotowany przez Stowarzyszenie „W Dolinie Czarnej” i Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu” – mówi nam dr Maciej Chłopek, dyrektor jednostki.
REKLAMA
Celem projektu jest zwiększenie społecznej i wielopokoleniowej integracji mieszkańców poprzez działania na rzecz zachowania i popularyzacji lokalnego dziedzictwa kulturowego. Mieszkańcy regionu będą mogli wziąć udział w cyklu wydarzeń i bezpłatnych warsztatach edukacyjnych i filmowych.
Warsztaty filmowe skierowane są do każdego (dzieci, młodzież, seniorzy), kto ma ochotę zagłębić się w tajniki tworzenia filmów o wysokiej wartości –„Proponujemy zajęcia począwszy od pierwszego kontaktu ze sztuką filmową, poprzez opanowanie średnio-zaawansowanych technik produkcji filmowej, a skończywszy na zagadnieniach dotyczących filmu fabularnego. Podczas warsztatów filmowych wprowadzimy uczestników w magiczny świat telewizji i filmu. Uczestnicy spróbują swoich sił jako dziennikarze, operatorzy kamer, dźwiękowcy, aktorzy, realizatorzy zdjęć, reżyserzy” – opowiada dr Chłopek.
Uczestnicy projektu zapoznają się także z lokalnym dziedzictwem kulturowym, w tym jego zasobami niematerialnymi (obyczaje, rytuały dnia codziennego, obrzędowość, język i słownictwo lokalne, przekazy mówione itp.) oraz zasobami materialnymi (zabytki, ubiór, środowisko naturalne, itp.).
Na warsztatach filmowych uczestnicy przyswoją wiedzę z zakresu: podstaw scenopisarstwa, organizacji planu filmowego, obsługi sprzętu do wideofilmowania, podstaw techniki filmowania, nagrywania i montażu materiałów filmowych, streamowanie i relacjonowanie wydarzeń kulturalnych z wykorzystaniem mediów społecznościowych i platform streamowych.
Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły i zapisy: Tel. (41) 373 11 42; E-mail: [email protected]; E-mail: [email protected]
Współprowadzącymi zajęcia będą członkowie redakcji telewizji i portalu TKN24 Końskie.
Realizacja projektu możliwa jest dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach przedsięwzięcia:1.2.8 Promocja dialogu międzypokoleniowego, które Stowarzyszenie „W Dolinie Czarnej” pozyskało za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania LGD – U ŹRÓDEŁ z siedzibą w Modliszewicach. Wartość finansowego wsparcia to 34.000 zł.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS