Komisja konkursu Małe Granty 2020 wyłoniła już projekty, które otrzymają dofinansowanie. W tym roku do Łowickiego Ośrodka Kultury wpłynęło 18 wniosków na łączną kwotę 78.258 zł.
Oto lista pozytywnie rozpatrzonych wniosków:
1. Warsztaty dla dzieci i młodzieży pt. „Miejski ogrodnik” – Dorota Dałek (2.000 zł)
Ich celem będzie integracja uczestników podczas wspólnie spędzonego czasu i obcowania z naturą oraz zdobywanie wiedzy z zakresu uprawiania i tworzenia zdrowego jedzenia.
2. Koncert poezji śpiewanej pt. „Dygresje serca” – Dorota Michalak reprezentująca Jakuba Michalaka (2.300 zł)
Projekt polega na organizacji bezpłatnego koncertu poezji śpiewanej w oparciu o utwory artystów działających w krakowskiej Piwnicy „Pod Baranami”. W trakcie koncertu prezentowane będą utwory o tematyce miłosnej takich artystów jak, min. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Anna Szałapak i Beata Rybotycka.
3. 100-lecie sztandaru Hufca ZHP Łowicz – Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Łowicz (1.500 zł)
W ramach projektu zostanie zorganizowana gra terenowa upamiętniająca osoby i wydarzenia związane z ponad stuleciem obecności harcerstwa w Łowiczu.
4. „Łowicka grafika dla smyka” – Monika Posłajko (3.500 zł)
Będzie to cykl 10 spotkań dla dzieci w wieku 12-15 lat, obejmujący naukę tworzenia loga, okładki do książki, stworzenie i zredagowanie wierszy o Łowiczu oraz skład i edycję tekstu w programie graficznym. Efektem końcowym będzie książeczka stworzona przez dzieci z wierszami o Łowiczu, zawierająca ilustracje wymyślone i wykonane przez uczestników.
5. Łowickie pasiaki jako inspiracja w sztuce nowoczesnej – malarstwie współczesnym – Arkadiusz Hablewski (4.000 zł)
Założeniem projektu jest stworzenie cyklu obrazów inspirowanych łowickimi pasiakami, a następnie zaprezentowanie ich na wystawie, a także przeprowadzenie zajęć plastycznych dla grupy dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne w ŁOK.
6. Folk & Run – Biegiem! Bądź folkloru szpiegiem – Aneta Kędziora (1.500 zł)
Projekt polega na zorganizowaniu gry terenowej połączonej z turniejem wiedzy dotyczącej kultury ludowej. Celem projektu jest integracja uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w Łowiczu oraz wykorzystanie wiedzy zdobytej na lekcjach: historii, geografii, języka polskiego, muzyki, plastyki, matematyki, a nawet wychowania fizycznego.
7. „Na wszystko jest przysłowie” – twórcze warsztaty dla dzieci – Aneta Pędraszewska (2.000 zł)
Będą to warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat, mające przybliżyć uczestnikom moc polskiego przysłowia, które będzie inspiracją do stworzenia form przestrzennych (lalek) oraz obrazów patchworkowych z wykorzystaniem sznurków, kamieni, piasku.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS