A A+ A++

“Mała Syrenka” wzbudziła pierwsze kontrowersje, kiedy do roli Arielki wybrano Halle Bailey i okazało się, że bohaterka będzie mieć ciemny kolor skóry. Generalnie ci, którzy oburzali się na tak daleko idącą “licentię poeticę”, wychodzili z założenia, że oryginał wyznacza pewne święte zasady.

“Jeśli Hans Christian Andersen czy Ian Flemming wymyślili, że ich bohaterowie mają być biali, to nie można z Syrenki i Bonda robić postaci czarnoskórych. A czasy, w których żyjemy nie mają nic do rzeczy” – można było przeczytać w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Inaczej do rzeczy podchodzi reżyser Rob Marshall, który uznał, że podwodny świat bajkowy powinien być różnorodny. Co więcej, nie może lansować wzorców coraz mniej przystających do współczesnych realiów. Stąd zmiany w tekstach piosenek.

“Tak, pragniesz jej. Popatrz na nią, wiesz, że tak jest. Pewnie ona też tego chce. Jest tylko jeden sposób, by się o tym dowiedzieć. Nie potrzeba słów. Ani jednego. Pocałuj dziewczynę” – tak dotychczas śpiewał Sebastian do księcia Eryka w utworze “Kiss the Girl”.

Jak informuje “Vanity Fair”, tekst został poprawiony tak, aby Eryk nie pomyślał sobie, że może pocałować dziewczynę bez jej zgody.

Mała korekta została także wprowadzona do piosenki “Poor Unfortunate Soul” Ursuli. Bohaterka śpiewająco radzi Arielce: “Nie lubią (chłopcy – przyp. red.) zbytniego gadulstwa. Uważają, że dziewczyna, która plotkuje, jest nudziarą. Tak, na lądzie jest to bardzo cenione. Panie nie mówią ani słowa. […] Tylko ta, która trzyma język za zębami, zdobywa mężczyznę”.

– Nawet jeśli Ursula wyraźnie manipuluje Arielką i chce, żeby ta siedziała cicho, to młoda widownia nie może odnieść wrażenia, że zaletą dziewczyn jest milczenie i posłuszeństwo wobec chłopców – wyjaśniał w “Vanity Fair” kompozytor Alan Menken.

Należy spodziewać się, że wspomniane zmiany pojawią się również w polskiej wersji językowej. Premiera “Małej Syrenki” odbędzie się 26 maja br.

W najnowszym odcinkupodcastu“Clickbait” bierzemy na warsztat finały tegorocznej Eurowizji, rozprawiamy o “Yellowstone” z Kevinem Costnerem oraz polecamy trzy książki, od których nie będziecie mogli się oderwać w maju. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPoszukiwania w Beskidach. Kobieta wyszła ze schroniska pod Baranią Górą i zgubiła drogę
Następny artykułЗазирніть до поштових скриньок: кому надішлють квитанції на сплату податку на нерухомість