Niektórzy już dziś zaczynają nawet dziewięciodniową majówkę, więc zapraszam na podcast o jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu: chodzeniu po górach. Posłuchajcie, jak to jest prowadzić schronisko, z czego i jak inwestuje w obiekty PTTK i jakie nowe projekty planuje, ale przede wszystkim, co mówią pasjonaci, którzy bez gór po prostu nie mogą żyć. A jeśli przy okazji złapiecie bakcyla, tym lepiej!
Zawsze, jak jestem w schronisku, zastanawiam się, jak by to było tam pracować. Opowiada o tym Waldek gazda Jaworzca, czyli Waldemar Ochodek, który prowadzi bacówkę „Jaworzec”. Mówi także o współpracy z PTTK. Jak współpraca z dzierżawcami wygląda od strony Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a także, skąd stowarzyszenie bierze pieniądze na inwestycje, które schroniska są najstarsze, ile hektarów Tatrzańskiego Parku Narodowego do niego należy i jakie ma aplikacje na telefon, opowiada Jerzy Kapłon, prezes PTTK.
Można być zapalonym turystą górskim i biznesmenem, można być biznesmenem i zapalonym turystą górskim. O tym opowiadają dwie kolejne osoby. Sławomir Grzelczak, prezes Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor, mówi o portalu trasygorskie.pl, który tworzy z rodziną i znajomymi oraz o tym, co mu dają góry. Andrzej Przybyło, prezes Grupy AB, dystrybutora elektroniki, opowiada o ulubionych miejscach, trasach – nie tylko na piesze wędrówki, mówi o prezencie od żony na 60. urodziny i niebezpiecznej miłości do gór. Zapraszam też na spotkanie z ludźmi, którzy uważają, że są zwykłymi turystami górskimi, ale dla mnie to hardcorowcy. Chodzą na średniej długości trasy, które mają 500 km albo więcej! To Kasia i Marcina Głowaccy.
Zaczyna się majówka, jeśli jeszcze jej nie zaplanowaliście, to kilka pomysłów podrzucają goście podcastu. A nawet jeśli nie pojedziecie teraz, to może zaplanujecie coś na przyszłość?
Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!
Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS