Wisła Sandomierz ponownie musiała uznać wyższość rywala, przegrywając 0-1 (0-1) z Avią Świdnik w meczu 36. kolejki III ligi, gr. IV. Sandomierzanie ostatni raz punkty zdobyli w kolejce rozegranej pod koniec kwietnia.

Spotkanie z Avią Świdnik zdecydowanie można określić meczem walki. Gra obu drużyn nie wyglądała imponująco, liczyła się zdobycz punktowa. Na początku pierwszej połowy Jakub Siedlecki trafił z rzutu wolnego w słupek. W 12. minucie zespół gości objął prowadzenie. Dominik Maluga na prawej stronie ograł dwójkę wiślaków – Mateusza Stańczyka i Kacpra Pieniążka, po czym dośrodkował w pole karne. Piłka po wybiciu Siedleckiego trafiła do Mateusza Kompanickiego, który ładnym strzałem pod poprzeczkę trafił do siatki. Stracona bramka nie podcięła Wiśle skrzydeł. Dalej próbowali atakować bramkę rywala. Jedną z okazji miał Krzysztof Zawiślak, który wygrał drybling z Arkadiuszem Górką, jednak strzelił obok słupka. W 29. minucie znakomicie w bramce spisał się Michał Jurewicz, broniąc nogami w sytuacji sam na sam strzał Kompanickiego. Zawiślak po rzucie rożnym uderzył głową, futbolówka odbiła się jeszcze od Górki, co ułatwiło interwencję bramkarzowi Avii.

W 50. minucie po centrze z rzutu rożnego głową obok bramki uderzył Rafał Kursa. Aktywny na prawej stronie Maluga swoją okazję miał sześć minut później. Zawodnik gości przejął piłkę po wybiciu Marcina Sudego mocno uderzył z narożnika pola karnego, ale po ładnej obronie górą był Jurewicz. W 65. minucie rzut wolny wykonał Siedlecki. Z piłką minął się próbujący wybijać Dawid Kuliga, ta trafiła do Adriana Kajpusta, a następnie do Zawiślaka, który po strzale głową trafił w poprzeczkę. Dwie minuty potem Diel Spring wywalczył futbolówkę na środku boiska, szybko odegrał do Sebastiana Taranka, jednak skrzydłowy WIsły przy próbie technicznego strzału nieznacznie chybił.  W 80. minucie Jakub Cielebąk krosowym podaniem wypatrzył Malugę, który ponownie spróbował pokonać Jurewicza, ale i tym razem minimalnie pomylił się.

19 maja 2021, 16:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-1 Avia Świdnik
Mateusz Kompanicki 12

Wisła: 12. Michał Jurewicz – 8. Jakub Siedlecki (64, 23. Adam Antochów), 14. Adrian Kajpust, 7. Marcin Sudy, 13. Kacper Pieniążek (80, 2. Aleksander Wiśniewski) – 17. Krzysztof Zawiślak, 6. Marcel Tyl, 15. Diel Spring (80, 99. Sebastian Taranek), 30. Mateusz Chmielowiec (64, 3. Kacper Serek), 20. Mateusz Stańczyk – 10. Miłosz Matuszewski.

Avia: 12. Andrzej Sobieszczyk – 6. Dawid Kuliga, 3. Rafał Kursa, 4. Arkadiusz Górka, 5. Rafał Dobrzyński – 16. Dominik Maluga, 8. Dawid Wójcik, 30. Bartłomiej Poleszak (46, 7. Damian Szpak), 24. Paweł Uliczny (78, 14. Cezary Zdunek), 10. Mateusz Kompanicki (78, 9. Jakub Cielebąk) – 11. Wojciech Białek.

żółte kartki: Spring, Matuszewski.

sędziował: Artur Szelc (Krosno).

W I połowie meczu żółtą kartką został także ukarany trener – Rafał Wójcik.

źródło: własne