A A+ A++

Dziś to zaniedbany skwer w centrum Bydgoszczy. W zwycięskiej koncepcji zmienia się w przestrzeń spotkań wypełnioną różami, z fontanną i małą architekturą.

– Znając historię tego terenu, chciałam odtworzyć jak najwięcej elementów, które kiedyś go wypełniały – tak o idei swojej pracy opowiada Gabriela Bajas, studentka architektury krajobrazu na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej.

Jej pracę na zagospodarowanie Ogrodu Jagiełły jury konkursu uznało za najlepszą. Park im. Władysława Jagiełły jest położony między ulicami Jagiellońską a Uroczą, przy budynku NOT-u, naprzeciwko Pałacu Młodzieży. Powstał w 1844 r. Ma powierzchnię 0,7 ha. Kiedyś był popularnym wśród bydgoszczan miejscem spotkań, dziś jest bardzo zaniedbany. Konkurs na opracowanie koncepcji przestrzenno-architektonicznej rewitalizacji Ogrodu Jagiełły w Bydgoszczy ogłosili wspólnie: Wydział Rolnictwa Politechniki Bydgoskiej, Rotary Klub Bydgoszcz Stare Miasto, Rada Federacji NOT i oddział bydgoski Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAnother VAX attack on an athlete? Champion synchronized swimmer loses consciousness and sinks to bottom of pool during competition
Następny artykułGowin reaguje na słowa Kaczyńskiego: Nie zdziwię się, jeżeli dowiem się z telewizji rządowej…