A A+ A++

W drugiej połowie lutego Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie przyjmować będzie wnioski od pracodawców, które chcą umożliwić sobie i swoim pracownikom podnoszenie kwalifikacji. Na dofinansowanie m.in. kursów, szkoleń i studiów podyplomowych urząd ma w sumie 700 tys. zł.

Fot. Pixabay

Pieniądze pochodzą z Krajowego Funduszy Szkoleniowego, którego celem jest umożliwienie pracownikom rozwoju, pozwalającego nie tylko na utrzymanie się na coraz bardziej zmiennym rynku pracy, lecz także na zwiększanie ich szans na atrakcyjne zatrudnienie. Dla pracodawców to z kolei sposobność do zwiększenia konkurencyjności ich firm, wynikającej z nowych kompetencji personelu.

– Nabór wniosków będzie miał miejsce od 20 do 28 lutego – informuje Agnieszka Kruszyńska z Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie.

Pieniądze z KFS można wydać na kursy i studia podyplomowe, realizowane za zgodą pracodawcy, na egzaminy potwierdzające zawodowe kwalifikacje i uprawnienia, badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia edukacji lub pracy po ukończonym kształceniu, ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z rozpoczętą nauką. Firmy mogą też wykorzystać dofinansowanie na zbadanie, co tak naprawdę jest im potrzebne w zakresie rozwoju kompetencji pracowników.

Fot. Pixabay

– Pracodawca może otrzymać środki na sfinansowanie 80 procent kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż do trzykrotności przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika. Jeśli należy do grupy mikroprzedsiębiorców, otrzyma sto procent kosztów kształcenia ustawicznego – wyjaśnia Agnieszka Kruszyńska.

Program wsparcia z KFS co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, dlatego co roku ustalana jest lista priorytetowych celów kształcenia, zwiększających szanse na uzyskanie pieniędzy. W tym roku pierwszeństwo mają firmy zatrudniające cudzoziemców lub osoby w wieku powyżej 50 lat oraz oferujące zatrudnienie w zawodach deficytowych, czyli takich, w których brakuje odpowiednich kandydatów do pracy.

Fot. Pixabay

Preferowane będą także wnioski przedsiębiorstw zamierzających wdrożyć w firmie nowe procesy, technologie i narzędzia pracy. Na liście priorytetów jest też zatrudnianie osób mających mniej niż 30 lat, chcących rozwijać kompetencje w dziedzinie umiejętności cyfrowych, w branży energetycznej i gospodarki odpadami.

Ostatnim kryterium pierwszeństwa jest wsparcie edukacji osób wracających na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem i osób pochodzących z rodzin wielodzietnych.

Zainteresowani programem mogą uzyskać dodatkowe informacje pod numerem telefonu 76 746 14 92 lub w Powiatowym Urzędzie Pracy, przy ul. Kilińskiego 12b, w pokoju 21.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPlusLiga: Cerrad Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałki. Transmisja TV i stream online
Następny artykułCzeszyk komentuje “willa plus”: Tego typu sytuacje generują wiele zła