Transfer Darwina Nuneza to zdecydowanie jeden z najgłośniejszych ruchów podczas obecnego okienka. 23-latek dołączył bowiem do Liverpoolu za ok. 100 milionów euro, a wcześniej o jego pozyskanie starało się kilka uznanych marek. Jego początkowe występy podczas treningów i sparingów nie były jednak zbyt udane.

Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Piłkarz Chelsea wykonał rzut karny. Wszyscy w śmiech [WIDEO]

Darwin Nunez wreszcie pokazał się z dobrej strony. Wcześniej był obiektem żartów

Niewątpliwie utalentowany zawodnik nie potrafił jednak zaprezentować umiejętności m.in. podczas towarzyskiego mecz z Manchesterem United. Napastnik w jednej ze sytuacji nie trafił nawet do pustej bramki. – To ten zawodnik, za którego zapłaciliśmy 100 milionów? – dziwili się kibice Liverpoolu.

Nunez w końcu zdołał złapać wiatr w żagle i z o wiele lepszej strony pokazał się podczas dzisiejszego sparingu z RB Lipsk. Liverpool wygrał je 5:0, a reprezentant Urugwaju na boisku pojawił się w drugiej połowie i zdobył cztery bramki. Piłkarz rozpoczął strzelanie w 48. minucie starcia, pewnie wykorzystując rzut karny.

Kolejnego gola udało mu się strzelić chwilę później, gdy otrzymał dobre podanie z głębi boiska, wpadł w pole karne i pewnie dopełnił formalności. Nunez w 68. minucie mógł się już cieszyć ze skompletowanego hattricka. Atakujący tym razem znakomicie odnalazł się w polu karnym po dograniu z bocznej strefy boiska i wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Czwarte trafienie dołożył natomiast tuż przed końcem meczu, oddając precyzyjny strzał w dolny róg bramki.