A A+ A++

Trzy różnorodne koncerty muzyczne w wykonaniu energetycznych artystów. Do tego regionalne produkty, świetne oświetlenie podnoszące klimat imprezy, a wszystko to w ciepły, letni wieczór. Leżaki, koce, towarzystwo przyjaciół. Z tych wszystkich przyczyn impreza Luna, wino i śpiew w parku Wolności w Barcinie nie mogła się nie udać. Tym bardziej, że pogoda też jej zbytnio nie przeszkadzała, pomijając silniejsze podmuchy wiatru przed północą.

Sobotnia Luna, wino i śpiew, to była trzecia edycja tej imprezy w Barcinie. Tutejszy Miejski Dom Kultury wprowadził do kalendarza wydarzeń wakacyjnych niezwykle oryginalną formułę letniego biesiadowania przy regionalnych specjałach i muzyce. Jej pomysłodawcą jest pracownik MDK Bartłomiej Buzała. Wydarzenie zostało zorganizowane w Parku Wolności. Podczas koncertu można było smakować wina i sery od lokalnych, pałuckich producentów.

Publiczność delektowała się tymi specjałami siedząc w leżakach, lub też na stojąco podziwiając popisy muzyczne. Zaprezentowały się trzy zespoły. Najpierw był to zespół Wokalni. W obecnym składzie co prawda stanowią go same panie, ale nazwa Wokalni została z czasów, gdy był wśród nich głos męski. Zespół działa przy MDK w Barcinie.

Następnie zagrali i zaśpiewali Colours of tango. To instrumentalny duet z Łodzi, prywatnie małżeństwo plus wokalista pochodzący z Buenos Aires. Muzycznie stanowią bardzo oryginalne połączenie harfy i akordeonu. Skład przedstawia się następująco: Oscar Ernesto Ovejero – vocal, Aneta Salwińska – harfa, Konrad Salwiński – akordeon. Małżonkowie studiowali przed laty muzykę w Salzburgu i tam poznali Oscara Ernesto Ovejero. Teraz on przyjeżdża na koncerty z nimi i w sobotni wieczór dotarł na takowy do Parku Wolności w Barcinie. Nie dziwne więc, że pierwszy utwór, jaki tutaj wykonali to Libertango autorstwa Astora Piazzoli.

Na koniec wystąpił zespół Holeviaters z Podhala. Zagrali oni muzykę będącą kompilacją klimatów góralski, ale nie tylko podhalańskich. Repertuar grupy oparty jest bowiem na utworach tradycyjnej muzyki z obszaru Łuku Karpat  (m.in.Rumunia, Słowacja i Polska) a także na folklorze romskim. A wszystko to  zostało oryginalnie podkręcone swingującymi brzmieniami, charakterystycznymi dla muzyki rozrywkowej z lat trzydziestych, czy czterdziestych ub.w. Holeviaters wystąpili w składzie: Anna Malacina-Karpiel – wokal, Bogusław Nawara – skrzypce, wokal, Zbigniew Bałdys – gitara, Janusz Korczyk – akordeon, Łukasz Walczak – perkusja i Bartłomiej Stuchlik – kontrabas.

Luna, wino i śpiew potrwała trzy godziny, skończyła się o północy, a muzykom, jak i publiczności nie przeszkodziły pod sam koniec imprezy nasilające się podmuchy wiatru.

Karol Gapiński

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKibice Polonii opłakują śmierć swojego kolegi
Następny artykułFani marki Sony PlayStation powinni zapamiętać tę datę: 26 września 2024 roku