„Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe” – mówi Dr Sam Micklus, twórca prestiżowego programu. Jedną z finalistek 33. edycji konkursu jest Magdalena Krawczyk, uczennica Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr I w Opolu. Cała szkolna drużyna pojedzie niebawem do USA, aby reprezentować nasze województwo w finale światowym.
Na początku kwietnia br., aż 288 drużyn z całej Polski rywalizowało w Gdyni podczas Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłów. Uczniowie podzieleni na grupy wiekowe przedstawiali swoje rozwiązania problemów długoterminowych w wybranych zadaniach. Opolszczyznę reprezentowały m.in. dwie drużyny z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr I w Opolu.
- „Magdalena Krawczyk to finalistka 33. Ogólnopolskiego Finału konkursu Odysei Umysłu. Magda to również mieszkanka Lewina Brzeskiego, która wraz z koleżankami z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr I w Opolu, będą reprezentować Opolszczyznę na arenie międzynarodowej w USA podczas finałów światowych. Magda wraz ze swoją mamą odwiedziły burmistrza Lewina Brzeskiego. Artur Kotara pogratulował niewątpliwego sukcesu, życzył dalszego powodzenia i wręczył nagrodę specjalną, która docelowo ma wesprzeć Magdę w jej podróży »za wielką wodę«. Wielkie brawa dla całej drużyny młodych i kreatywnych ludzi” – czytamy w komunikacie UM w Lewinie Brzeski.
Odyseja Umysłu, to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Celem projektu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Konkursy Odysei Umysłu uczą dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.
- „Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszych czasach warto kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów, nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców” – podkreślają twórcy międzynarodowego programu Odyseja Umysłu.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS