A A+ A++
Fot. Bence Balla / Unsplash

Ministerstwo Aktywów Państwowych planuje stworzyć magazyn rezerw węgla energetycznego w centralnej Polsce. Na razie nie wiadomo oficjalnie, gdzie zostanie zlokalizowany, ale informacja wywołała zainteresowanie mieszkańców, którzy podejrzewają, że może chodzić o Ostrów Wielkopolski i aktualne składowisko Węglozbytu. Kiedy ministerstwo podejmie ostateczną decyzję, poinformujemy o tym.

Pomysł budowy magazynu rezerw węgla energetycznego w centralnej Polsce, który ogłosiło Ministerstwo Aktywów Państwowych, rozbudza emocje wsród mieszkańców tego terenu, także wśród mieszkańców powiatu ostrowskiego. Część mediów poinformowała, że magazyn ma zostać zlokalizowany na terenie składowiska Węglozbytu. Próżno szukać jednak potwierdzenia tej informacji w ministerstwie.

ZOBACZ TEŻ: Radłów i ponownie Słaborowice – kolejne ogniska ptasiej grypy w powiecie ostrowskim!

Na stronie MAP czytamy: „Podjęliśmy działania zmierzające do tego, aby we wszystkich kopalniach odblokować zapasy, aby w każdej z tych kopalń można było prowadzić bezpieczne wydobycie. Podjęliśmy również działania organizacyjne przy udziale zarządów spółek, by tam, gdzie te zapasy w dużej ilości są zgromadzone, podjąć działania takie, które odblokują te zapasy” – informuje Adam Gawęda, Wiceminister Aktywów Państwowych odpowiedzialny za restrukturyzację górnictwa węgla kamiennego.

Te słowa mogą sugerować, że może chodzić o Ostrów Wielkopolski i dotychczasowe składowisko, jednak ministerstwo nie potwierdza tych informacji. Na razie nie zapadły żadne wiążące decyzje. Oficjalnie wiadomo jedynie tyle, że do magazynu rezerw trafi trafi około 1 mln ton surowca. Tę informację potwierdza ministerstwo.

Kiedy zapadnie oficjalna decyzja, czy magazyn powstanie w Ostrowie Wielkopolskim, czy w jakiejkolwiek innej lokalizacji, poinformujemy na łamach wlkp24.info.

redaktor naczelny wlkp24.info

[email protected]

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolizja siedmiu aut w Koniówce – ślisko na drogach
Następny artykułSzansa na remont mostu w Chojnem