A A+ A++

Media są bardzo potrzebne systemowi ochrony zdrowia. Ja szybko zauważyłem, że ta współpraca musi być stała, byliśmy na wszystkich dużych imprezach, a wszystkie podmioty wiedziały, gdzie nas można spotkać – deklarował podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu były wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

Maciej Miłkowski, który obecnie znalazł się w kierownictwie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, nie dokonał jednoznacznej oceny obecnej polityki informacyjnej resortu zdrowia. Przypomniał za to, że podstawową zasadą w relacjach z dziennikarzami – zarówno mediów branżowych jak i mainstreamowych – powinna być otwartość i regularność w relacjach.

Polityka informacyjna resortu zdrowia. Zmiany na lepsze czy na gorsze?

Podczas dużych wydarzeń, debat dotyczących problematyki ochrony zdrowia istotne są oczywiście rozmowy: zarówno oficjalne jak i kuluarowe. Można dowiedzieć się, co cieszy się popularnością wśród pacjentów, czego oczekują poszczególni interesariusze. Taka współpraca powinna być stała, bez patrzenia na to, kto jest właścicielem podmiotu, kto w jakim kierunku idzie. Powinna być równość. Oczywiście nie da się absolutnie wszystkim udzielać wywiadów, ale na poziomie departamentów, pokazania konkretnej pracy – jak najbardziej. Wiceministrowie prowadzili politykę informacyjną w swoim zakresie i tak powinno to wyglądać, aby można było powiedzieć o polityce „otwartych drzwi” – podkreśla były wiceminister odpowiedzialny m.in. za politykę lekową. Byłem przeciwnikiem mówienia, że zaczynamy nad czymś pracę, gdyż mogło się okazać, że nie zostanie to sfinalizowane. Natomiast jeśli mamy zatwierdzony kierunek działania to już o tym powinna być rozmowa po to, aby te ustawy, które wejdą, były jak najlepiej przygotowane – dodaje. Problemów w ochronie zdrowia jest bardzo dużo, ale nie można od tego uciekać. Trzeba je rozwiązywać – podsumowuje Miłkowski.

Maciej Miłkowski jest doświadczonym menedżerem. Ukończył Szkołę Główną Handlową, a także studia MBA. Pracował w wielu renomowanych placówkach medycznych: w Instytucie Matki i Dziecka jako pełnomocnik dyrektora ds. finansowo-księgowych oraz zastępca dyrektora ds. ekonomicznych, w Instytucie Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie jako zastępca dyrektora ds. ekonomicznych. Pełnił też funkcję zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. finansowych, gdzie w latach 2016-2018 odpowiadał za pion finansów i księgowości, informatyki, analiz i strategii, współpracy międzynarodowej oraz za administrację. W czerwcu 2018 roku został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Następnie, w 2024 roku, dołączył do kierownictwa Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZUS. Przedsiębiorcy dotknięci powodzią mogą opłacić składki w późniejszym terminie
Następny artykułМайже 200 боєзіткнень: Генштаб дав останні новини з фронту