W miniony weekend, w Ziębicach koło Ząbkowic Śląskich odbyły się kolejne dwie rundy Mistrzostw Polski cross-country, w których startowali zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego. 3-osobowy zespół z Kwidzyna ze zmiennym szczęściem rywalizował w wyścigach.  Zawodnicy ścigali się przez ponad 90 min na 10 kilometrowych okrążeniach. O dużym pechu podczas sobotniego wyścigu może mówić nasz faworyt Maciej Brzezicki, któremu pod koniec drugiego okrążenia pękł łańcuch i stracił dużo czasu na naprawę. Ostatecznie ukończył zmagania na 3 pozycji. Szczęście dopisało mu zaś w niedzielnych zawodach w klasie Junior 85. Tym razem bez niespodzianek stanął na najwyższym podium. Maciej jest głównym kandydatem do tytułu Mistrza Polski swojej klasy.

Drugi zawodnik KKM klasy Junior 85 Marcel Pipczyński miał wywrotkę i z powodu mocnego stłuczenia lewego przedramienia zawodów nie ukończył. W klasie Senior – Roman Ulenberg był dwukrotnie trzeci.

Maciej Brzezicki wystartował jeszcze w dodatkowym wyścigu o „Puchar Opolszczyzny” na motocyklu o pojemności 125ccm i zajął II miejsce.