A A+ A++

Promocja profilaktyki zdrowotnej jest celem drugiej edycji programu „Zdrowie dla Płocka”, organizowanego przez Fundację ORLEN. Łącznie w puli dofinansowań jest 300 tys. zł, o które mogą starać się organizacje z Płocka oraz powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego.

Do końca września można składać wnioski na organizację m.in. zajęć sportowych, warsztatów z zakresu zdrowego odżywiania oraz szkoleń, dotyczących zapobiegania zachorowaniom w programie „Zdrowie dla Płocka”. Dofinansowanie mogą zdobyć organizacje z Płocka oraz powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Wnioski można składać poprzez formularz on-line dostępny na stronie Fundacji ORLEN.

W programie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe, w tym szkoły, przedszkola oraz biblioteki publiczne, domy kultury, jednostki ochotniczej straż pożarnej, koła gospodyń wiejskich, kluby sportowe, czy też parafie. Maksymalna wysokość dofinansowania może wynieść 20 tys. złotych.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji programu darowiznę otrzymało 28 organizacji – wśród nich Koło Gospodyń Wiejskich Dobrzykowianki z Dobrzykowa, które zorganizowały akcję pod nazwą „Czas na zdrowie w Dobrzykowie!”. Dzięki dofinansowaniu, przekazały mieszkańcom wiedzę na temat zdrowego stylu życia, w tym zdrowego odżywiania. Ważnym elementem w projekcie było też przełamanie niechęci do podejmowania aktywności fizycznej.

– Dzięki funduszom pozyskanych w ramach programu Zdrowie dla Płocka realizujemy projekt „Czas na zdrowie w Dobrzykowie!”. Skupia się on na mieszkańcach Dobrzykowa i ma propagować wśród nich zdrowy styl życia. Mieszkańcy mogli spotkać się z dietetykiem oraz przedyskutować swój styl życia. W programie nie zabrakło też zajęć sportowych z trenerem – powiedziała Małgorzata Zielińska-Kowalewska, Członek Zarządu KGW Dobrzykowianki. – Bardzo chcemy aby mieszkańcy spotykali się w miłej atmosferze, a przy okazji zależy nam aby zrobić coś pożytecznego, zadbać o zdrowie – dodała.

Wyniki naboru do drugiej edycji programu zostaną ogłoszone przez Fundację do końca października br. Realizacja zwycięskich projektów może rozpocząć się już 2 listopada 2021 roku.

Jak podkreśla Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN, pierwsza edycja programu pokazała duże zainteresowanie działaniami z zakresu profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Płocka i sąsiednich powiatów.

– Wierzymy, że kontynuacja tej inicjatywy wzmocni lokalną społeczność, zwiększy jej świadomość zdrowotną, a także zachęci do regularnych badań. Środki finansowe w formie darowizn o łącznej wartości 300 tys. złotych trafią do lokalnych organizacji, które najlepiej znają potrzeby społeczności i wiedzą, jak na nie odpowiedzieć. Program pokaże również, jak w praktyce realizowana jest misja społeczna PKN ORLEN, której priorytetami są m.in. zdrowie i bezpieczeństwo – mówi Agata Górnicka.

„Zdrowie dla Płocka” jest jednym z działań podjętych przez PKN ORLEN w ramach „Programu kompleksowej profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”. Na jego realizację koncern przeznaczy w ciągu pięciu lat 10 mln zł. Program realizuje Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc. Chcemy, aby mieszkańcy Płocka i okolic skorzystali z możliwości szybkiej profilaktyki i diagnostyki. Zachęcamy, aby sprawdzali to co najważniejsze – swoje zdrowie.

Więcej szczegółowych informacji na stronie Programu: www.zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIlu wyborców Zjednoczonej Prawicy może zabrać Gowin?
Następny artykułWynajem busów – co warto o nim wiedzieć?