W dniach 16-24 lipca w Krakowie odbywały się VIRTUS European Summer Games, w ramach których rozgrywane były Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce sportowców z niepełnosprawnością intelektualną.

Wsród kilkuset zawodników z 18 krajów wystąpiło dwóch zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo. Znakomicie spisał się Łukasz Walczak zdobywając dwa srebrne medale. Podopieczny trenera Leszka Zblewskiego już w pierwszym dniu rywalizacji lekkoatletów sięgnął po srebro w konkursie pchnięcia kulą ustanawiając rekord życiowy 12,07m. Kilka dni później w rywalizacji w rzucie dyskiem także zdobył srebrny medal. Jest to wielki sukces Łukasza, który systematyczne ciężkie treningi łączy z pracą zawodową. Daniel Pek, drugi z zawodników Olimpijczyka, niestety nie zaliczy tych mistrzostw do udanych. Borykając się z urazem kolana Daniel wywalczył 4 miejsce w biegu na 1500m a ze startu na 800m musiał zrezygnować ze względu na kontuzję. Wart dodać, że reprezentacja Polski w tych Mistrzostwach Europy zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej oraz punktowej.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom i życzymy powodzenia w kolejnych startach!