– Ratownicy medyczni Krzysztof Garbowski i Przemysław Kaszubski przywrócili dzisiaj nad ranem pracę serca u 19-latka, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia – poinformowała dziś Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego. Pomogło nowoczesne urządzenie do uciskania klatki piersiowej LUCAS3. WSPR chciałaby kupić jeszcze jedno, ale potrzebne jest finansowe wsparcie.
Medykom pomógł LUCAS3
Do zdarzenia doszło dzisiaj rano. Na szczęście udało się uratować 19-latka. Medycy byli wspierani przez urządzenie LUCAS3, który jest jakby dodatkową parą rąk. – Masaż klatki piersiowej to bardzo wyczerpująca fizycznie czynność. LUCAS3 zastępuje ratownika medycznego, nie męczy się i sprawia, że przy pacjencie jest kolejna para rąk, dzięki którym ratownicy mogą wykonać inne czynności szybciej i sprawniej – wyjaśnia na swoim fanpage Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego.
Potrzebne jeszcze jedno takie urządzenie
Stacja posiada 5 urządzeń LUCAS3, w które wyposażone są ambulanse stacjonujące w Zielonej Górze. Przydałoby się jeszcze jedno urządzenie, w które można by było wyposaży ambulans systemowy stacjonujący w Nowogrodzie Bobrzański. – Jeżeli ktoś z Państwa chciałbym nam pomóc finansowo, prosimy o kontakt – tłumaczy WSPR. A wydatek nie jest mały, bo koszt takiej maszyny to 65 tys. zł.
Ratownicy medyczni Krzysztof Garbowski i Przemysław Kaszubski przywrócili dzisiaj nad ranem pracę serca u 19-latka, u…
Publiée par WSPR Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Zielona Góra sur Jeudi 6 août 2020
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS