Monika Pawłowska przechodzi do Porozumienia
Monika Pawłowska, posłanka z Lubelszczyzny swoją decyzję ogłosiła w niedzielę po południu na Twitterze.
“Dziękuję za wspólną pracę i działania w ramach Lewicy. Dzisiaj zaczynamy iść inną drogą, ale mam nadzieję, że wciąż w przyjaźni będziemy pracować na rzecz lepszej Polski dla każdej i każdego. Dziś rozpoczynam współpracę z premierem Jarosławem Gowinem” – napisała Monika Pawłowska.
I dodała:
“Program jak i praktyka działania politycznego Porozumienia są w obecnej sytuacji jej najbliższe (…). To jedyne ugrupowanie szczerze zainteresowane ponadpartyjną współpracą dla dobra Polski. Wstępuję do Porozumienia. Nie wstępuję do Klubu Parlamentarnego PiS, pozostaję posłem niezrzeszonym”.
Pawłowska zaznaczyła, że to “decyzja zgodna z moim sumieniem i tym, do czego zobowiązałam się wobec moich wyborców”.
Do transferu odniósł się też w mediach społecznościowych Jarosław Gowin.
“To przemyślana decyzja, poprzedzona wieloma rozmowami. Cieszę się, że grono osób uprawiających politykę bez ideologicznego zacietrzewienia i zawziętości poszerza się o Panią Poseł. Zdziałamy razem wiele dobrych rzeczy!” – napisał lider Porozumienia.
Monika Pawłowska przechodzi do Porozumienia
Pawłowska jest absolwentką Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała na stanowiskach menedżerskich, prowadziła też własną działalność gospodarczą.
Została wiceprzewodniczącą Forum Równych Szans i Praw Kobiet w województwie lubelskim, zainicjowała też powołanie Rady Kobiet przy prezydencie Puław. Była związana z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. W 2019 roku zaangażowała się działalność polityczną w ramach partii Wiosna, została jej koordynatorką w województwie lubelskim.
Monika Pawłowska przechodzi do Porozumienia
Z jej działaniami wiąże się oskarżenie o mobbing ze strony działacza młodzieżówki Przedwiośnie (sąd koleżeński Wiosny uznał jej słownictwo za niewłaściwe, udzielił upomnienia, nie stwierdził natomiast znamion mobbingu).
W 2019 roku bezskutecznie kandydowała do Parlamentu Europejskiego w okręgu lubelskim, otrzymując 4 426 głosów. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku uzyskała mandat posłanki na Sejm RP IX kadencji w okręgu chełmskim. Kandydowała z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej (w ramach porozumienia partii lewicowych), zdobywając 12 916 głosów.
W Sejmie została członkinią Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, a także wiceprzewodniczącą dwóch podkomisji stałych (do spraw społecznych w wojsku i do spraw polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP).
W listopadzie 2019 roku została wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego Lewicy.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS