A A+ A++

Lotnisko Warszawa-Radom może z radością ogłosić pierwsze kierunki, które będą dostępne już w przyszłym roku. Kopenhaga, Paryż, Rzym – to pierwsze trzy europejskie miasta, które zyskają regularne połączenie z portem. Wszystkie rejsy będą obsługiwane przez polskiego narodowego przewoźnika – LOT Polish Airlines.


Weekendowy city break, urlop lub podróż biznesowa – stolice Danii, Francji i Włoch oferują niesamowite możliwości podróżującym z radomskiego lotniska. To również doskonała wiadomość dla regionu, ponieważ oznacza nowe możliwości dla zagranicznych turystów, którzy będą chcieli poznać uroki południowej części województwa mazowieckiego
Loty ruszą w sezonie Lato 2023, który w branży lotniczej zaczyna się na przełomie marca i kwietnia. Będą odbywać się trzy razy w tygodniu i planowane są boeingami 737-800.

Z radością ogłaszamy długo wyczekiwaną wiadomość, że Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje dziś pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT. Kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych jak i turystycznych. Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali.” – mówi Anna Dermont, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.
„Otwarcie lotniska w Radomiu daje nam szansę na przeniesienie części ruchu point-to-point i zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina. LOT w ostatnich latach konsekwentnie poszerzał swoją siatkę połączeń otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków. Dzięki przeprowadzonym analizom popytowym, z Radomia uruchomimy trzy kierunki – wrócimy do Rzymu, oraz polecimy do Paryża i Kopenhagi. Jestem przekonany że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza – Powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.
Lotnisko Warszawa-Radom zostanie uruchomione na przełomie marca i kwietnia 2023. Dostosowane będzie głównie do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego, ale również i tradycyjnego – dla pasażerów, którzy chcą wyjechać na tzw. city-break. Dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu będzie mogło przyjmować najpopularniejsze maszyny pasażerskie – airbusy A320, czy boeingi B737, Będzie również gotowe na obsługę większych samolotów. Od 2018 roku lotnisko jest zarządzane przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowstanie blok państw niewpuszczających rosyjskich turystów?
Następny artykułŚnięte ryby pozostawiono naturze. Trwa ustalanie przyczyn przyduchy