Siatkarze Itasu Trentino przybliżyli się do awansu do finału Ligi Mistrzów. Walczą o niego z innym włoskim klubem Cucine Lube Civitanova. W pierwszym starciu pokonali rywali w czterech setach i są w komfortowej sytuacji przed rewanżem, w którym do sukcesu brakuje im dwóch wygranych partii.

Dobre wejście Itasu

Spotkanie rozpoczęło się od walki punkt za punkt. Minimalnie z przodu byli jednak gracze Itasu Trentino. Przy wyniku po 7 zaczęli przejmować inicjatywę i odskoczyli na trzy oczka (13:10). Mimo, że chwilę potem ich przewaga stopniała do punktu (14:13), szybko opanowali sytuację i znów wyraźnie wysunęli się na prowadzenie (17:13). Nie oddali go już do końca seta, którego pewnie wygrali 25:17.

Przebudzenie gości

Druga partia od początku należała do Cucine Lube. Już po kilku pierwszych akcjach odskoczyło ono rywalom na trzy oczka, a wkrótce wygrywało 7:3. Goście nie spuszczali z tonu. Mimo że w pewnym momencie ich przewaga stopniała do dwóch punktów (14:16), nie dali wybić się z rytmu.  W końcówce weszli na jeszcze wyższe obroty, a miejscowi nie mieli nic do powiedzenia. Ostatecznie rozbili ich 25:16.

Kontrola gospodarzy

W secie numer trzy po wyrównanym początku na czoło zaczęli się wysuwać siatkarze Lube (7:5). Dwupunktową przewagę utrzymywali  do stanu 10:8. Wtedy Itas Trentino doprowadził do remisu, a po kilku zaciętych akcjach to on był już minimalnie z przodu (13:11). W końcówce seta przewaga miejscowych już tylko rosła. Goście utrzymywali z nimi kontakt do wyniku 21:18. Od tego momentu punktowali już tylko podopieczni Fabio Soliego, którzy niebawem zamknęli seta (25:18).

W czwartą partię lepiej weszli goście (2:0). Chwilę potem jednak dwa oczka z przodu była ekipa z Trydentu (6:4). Ona jednak również nie zdołała na dłużej utrzymać prowadzenia. Gra wyrównała się, a przez moment na czele byli podopieczni Gianlorenzo Blenginiego (9:7). Przy wyniku 12:10 gracze Itasu zaczęli odrabiać straty. Do stanu po 15 trwała walka punkt za punkt. Wówczas gospodarze odskoczyli na cztery oczka (19:15). Choć w końcówce ich przewaga stopniała jeszcze do punktu (19:18), zachowali zimną krew i wygrali partię 25:23, a całe spotkanie 3:1.

Itas Trentino – Cucine Lube Civitanova 3:1
(25:17, 16:25, 25:18, 25:23)

Składy zespołów:
Itas: Kozamernik (8), Michieletto (23), Rychlicki (19), Lavia (13), Podrascanin (5), Acquarone, Laurenzano (libero) oraz Nelli (1), Cavuto, Magalini
Lube: Chinenyeze (8), Lagumdzija (12), Nikołow (25), De Cecco, Anzani (5), Yant Herrera (13), Balaso (libero) oraz Motzo, Zajcew, Diamantini (1), Bottolo