Siatkarki ŁKS Commercecon po czterech latach sięgnęły znów po złoty medal. Stało się to za sprawą zwycięstwa w finale play-off nad DevelopResem Bella Dolina Rzeszów.

Podopieczne trenera ŁKS Commercecon Alessandro Chiappiniego przed sobotnim (13 maja) spotkaniem w Rzeszowie w rywalizacji do trzech wygranych prowadziły z DevelopResem Bella Dolina 2:1. Dla łodzianek – po wynikach setów – jak widać było bez znaczenia, że decydujące spotkanie rozgrywają w hali rywalek. Ełkaesianki rozegrały doskonały mecz, a w piątym secie emocje sięgały zenitu. Trener Chiappini wprowadził na boisko Julitę Piasecką w końcówce seta. Ełkaesianka skończyła dwie niezwykle ważne piłki z rzędu. Był remis (13:13). Następnie Aleksandra Gryka zatrzymała Kalandadze. W ostatniej akcji pomyliła się Orvosova i ŁKS Commercecon został mistrzem Polski.