A A+ A++

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Liposukcja to doskonały sposób na wymodelowanie sylwetki. Pozwala na usunięcie tłuszczu, który jest skoncentrowany lokalnie. Stanowi doskonałe zwieńczenie procesu odchudzania w przypadku osób, u których występują wyraźne dysproporcje sylwetki.

Pozwala wyszczuplić uda, pozbyć się brzuszka lub boczków, a nawet uzyskać talię osy. Jak każdy zabieg chirurgiczny wymaga jednak przestrzegania wskazań lekarza. Nie tylko bezpośrednio po operacji. O czym należy pamiętać?

Jak wygląda liposukcja?

Zabieg odsysania tłuszczu przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Rozpoczyna się od zrobienia niewielkiego nacięcia. Liposukcja polega na wielokrotnym wprowadzeniu do oznaczonego obszaru specjalnej, tępo zakończonej i pustej wewnątrz igły, zwanej kaniulą.

Kaniula podpięta jest pod urządzenie ssące, które podobnie jak odkurzacz zasysa rozbity i upłynniony tłuszcz z organizmu. Zabieg trwa około 30-40 minut, choć jego czas uzależniony jest od ilości tłuszczu oraz wielkości obszaru, na jakim jest przeprowadzany. Po jego zakończeniu zakładane są na rozcięcie szwy.

Liposukcja – okres rekonwalescencji

Jeśli liposukcja była wykonywana w znieczuleniu miejscowym, już po kilku godzinach obserwacji można wrócić do domu. W przypadku pełnej narkozy konieczne jest spędzenie w klinice co najmniej doby. W tym czasie lekarze monitorują stan zdrowia pacjenta i podają mu leki przeciwbólowe.

Rekonwalescencja trwa około 4-6 tygodni. Po odessaniu tłuszczu tkanka łączna przypomina gąbkę, która chłonie płyn tkankowy i krew z uszkodzonych naczyń krwionośnych. Z tego względu na ciele pojawiają się obrzęki oraz zasinienia.

W tym czasie również obkurcza się skóra, dopasowując swój rozmiar do obecnych kształtów. Największe dolegliwości bólowe pojawiają się dopiero po około 10-12 dniach. Przez miesiąc po zabiegu należy dużo odpoczywać. Niewskazana jest intensywna aktywność fizyczna ani noszenie ciężkich przedmiotów.

Wskazania po zabiegu

Przez cały okres rekonwalescencji pacjent powinien nosić specjalne ubranie uciskowe, które przyspiesza zrastanie się tkanek i zapobiega powstawaniu krwiaków. Dopiero po jego zdjęciu można określić czy liposukcja się udała i czy wymagana jest korekta. Jeśli zabieg się powiódł należy bacznie przestrzegać ścisłej diety oraz podejmować aktywność fizyczną. Przez pierwszy rok należy unikać opalania się, a także korzystania z solarium i sauny. Warto pamiętać, że liposukcja nie zastąpi zdrowego trybu życia. Choć usunięte komórki tłuszczowe nie odrodzą się, w przypadku przejadania się i braku aktywności inne mogą się rozwijać i powodować tycie. W takiej sytuacji mogą pojawic się dysproporcje, a nawet deformacje ciała. Dlatego warto korzystać z sprawdzonych miejsc, m.in. z https://timeless.com.pl/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZgon 55-latka na Lotniczej w Oleśnicy
Następny artykułInwestycja na Matejki. Jest apel o zmianę projektu.