A A+ A++

Od 4 marca e-hulajnogi Lime wrócą do Ostrowca Świętokrzyskiego. Firma rozpoczyna swój już szósty sezon działalności w Polsce.

Użytkownicy Lime to osoby z dużą świadomością ekologiczną, dlatego w tym roku firma liczy na jeszcze większe zainteresowanie oferowaną usługą, która stanowi doskonałe uzupełnienie dla transportu publicznego.

„E-hulajnogi Lime szybko zyskały wiernych użytkowników wśród mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Wierzymy, że w kolejnym sezonie jeszcze bardziej powiększymy naszą społeczność entuzjastów mikromobilności. Poczyniliśmy znaczne inwestycje we flotę oraz oprogramowanie, tak aby przede wszystkim zapewnić użytkownikom Lime bezpieczeństwo, a także komfort z jazdy naszymi e-hulajnogami” – komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager w Lime.

Obecnie firma operuje flotą ponad 23 000 pojazdów w naszym kraju. Sezon 2024 to szósty rok działalności Lime w Polsce. Z okazji powrotu, firma przygotowała dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego specjalny kod rabatowy LIME2024PL – 10-minutowy, darmowy przejazd, ważny do 30.04.2024 r.

Aby rozpocząć swoją przygodę z e-hulajnogą wystarczy pobrać aplikację Lime (dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS) oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji.

Raport dotyczący bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze w Lime. To właśnie z myślą o jego zapewnieniu projektujemy i ulepszamy nasze pojazdy, rozwijamy edukację i szkolenia użytkowników oraz współpracujemy z miastami w celu poprawy sposobu projektowania ulic, tak aby ludzie byli bardziej uprzywilejowani niż samochody.

Sami projektujemy nasze pojazdy, kierując się bezpieczeństwem i niezawodnością. Nasze projekty sprzętowe opierają się na ponad 500 milionach przejechanych tras, co czyni je najbardziej przetestowanymi w branży. Korzystamy z tego doświadczenia, aby dostarczać kluczowe komponenty, takie jak szerokie podnóżki, niezawodne hamulce i większe przednie koła. Mają one na celu zwiększenie pewności jazdy na naszych pojazdach. Ponadto zapewniamy intuicyjne instrukcje dotyczące zasad bezpieczeństwa oraz możliwości bezpiecznego parkowania.

Od momentu rozpoczęcia działalności zorganizowaliśmy liczne wydarzenia związane z bezpieczeństwem, aby edukować kierowców w zakresie prawidłowej jazdy, parkowania i lokalnych zasad ruchu drogowego. Nasza wymiana danych i badania zapewniają miastom wgląd w efektywne zarządzanie programami dotyczącymi mikromobilności i ułatwiają podjęcie kluczowych decyzji.

Najważniejsze statystyki dotyczące bezpieczeństwa w Lime:

– 99,99% przejazdów zakończonych bez wypadku (w skali globalnej)

– 35 mln $ inwestowanych rocznie w bezpieczny hardware

– w Polsce od 2022 r. do końca 2023 r. użytkownicy odbyli prawie 8,5 mln przejazdów, 99.994% z nich zakończyło się bez wypadku

– w Polsce liczba urazów w 2023 r. spadła o 16.6% w porównaniu z 2022 r.

5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających. 
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych. 

W przypadku jakichkolwiek problemów można kontaktować się z infolinią Lime pod numerem 32 224 71 22.

Print Friendly, PDF & Email
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGłuszyca. Ruszyła budowa miasteczka wiertniczego
Następny artykułDręczona sowa uwolniona. Była wykorzystywana do robienia zdjęć z turystami w Zakopanem