W swoim dziewiątym meczu grupowym LM koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u uległy na własnym parkiecie Valencii BC 60:87. Była to ósma porażka lublinianek w tych zmaganiach.

Naturalnie faworytkami tego spotkania były mistrzynie Hiszpanii. Tym bardziej że gospodynie przystąpiły do gry osłabione brakiem Magdaleny Ziętary i Emily Kalenik. Mimo wszystko początek spotkania był wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Z czasem zaczęła się jednak zarysowywać przewaga gości i pierwszą kwartę akademiczki przegrały 19:24.

Na początku drugiej partii rywalki zaczęły odjeżdżać. Gospodynie nie zamierzały się jednak poddawać i odrobiły część start. Po trafieniu Aleksandry Zięmborskiej AZS UMCS przegrywał tylko 28:31. Hiszpanki odpowiedziały jednak serią rzutów zza linii 675 cm i do przerwy prowadziły 54:48.