W spotkaniu rozgrywek Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 19 lutego, drużyna Atalanta BC zwyciężyła z Valencia CF 4-1 (2-0). Mecz na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie obejrzało 44 236 widzów.

Liga Mistrzów
2020-02-19 21:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 44236 | Arbiter: M. Oliver

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Atalanta BC.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Atalanta BC otworzyli wynik. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Hans Hateboer. Przy zdobyciu bramki pomagał Alejandro Gomez.

Trzeba było trochę poczekać, aby Josip Ilicić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atalanta BC, strzelając kolejnego gola w 42. minucie starcia. Asystę zanotował Mario Pašalić.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie wynik na 3-0 podwyższył Remo Freuler.

W 62. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Hans Hateboer z Atalanta BC. Bramka padła po podaniu Maria Pašalicia.

Chwilę później trener Valencia CF postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Gonçala Guedesa. Na boisko wszedł Denis Czeryszew, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Piłkarze Valencia CF szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 66. minucie wynik ustalił Denis Czeryszew.

W 73. minucie Maximiliano Gómez zastąpił Kevina Gameirę. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Atalanta BC doszło do zmiany. Duván Zapata wszedł za Mattię Caldarę. W 79. minucie kartkę obejrzał Hans Hateboer z jedenastki Atalanta BC.

Chwilę później trener Atalanta BC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Rusłan Malinowski, a murawę opuścił Alejandro Gomez. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Atalanta BC doszło do zmiany. Adrien Tameze wszedł za Maria Pašalicia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Zespół Atalanta BC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Valencia CF żadną kartką, natomiast piłkarzom Atalanta BC przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Atalanta BC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Valencia CF w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

STATYSTYKI

Atalanta Bergamo
Valencia CF
Posiadanie piłki
Strzały na bramkę
Rzuty rożne

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 10 marca w Walencji. Dużo szczęścia będzie potrzebowała Valencia CF, żeby zniwelować straty z pierwszego spotkania, ale w piłc … czytaj dalej