Mecz między zespołem lidzbarskim „Reszta Świata” a dobromiejskim „Lasy-2” w kolejce rundy rewanżowej Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej wygrali lidzbarczanie. Swoją grą wyróżnił się szczególnie Mateusz Pencarski.

W trzeciej kolejce rundy rewanżowej XXVI edycji Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej (13-14 lutego) między zespołem lidzbarskim „Reszta Świata” a dobromiejskim „Lasy-2” zgromadzeni kibice byli świadkami kolejnego 5-setowego meczu. Tym razem to zespół z Lidzbarka Warmińskiego okazał się być górą.

Faworyzowani leśnicy przegrali z zespołem Mateusza Wróblewskiego 2:3. Pierwsze dwie partie wygrane do 18 i 22 „uśpiły” czujność leśników, którzy w secie trzecim popełnili zbyt dużo błędów. Natomiast ambitnie grający lidzbarczanie poprawili skuteczność przede wszystkim w bloku i od początku prowadzili 5-6 punktami.

W końcówce poderwali się leśnicy i doprowadzili do remisu 22:22. Jednak trzy ostatnie punkty zdobył zespół „Reszta Świata” i zasłużenie wygrał seta.

W tym meczu po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że jeżeli nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz mecz 2:3.

Kolejne sety dla „Reszty Świata” wygrane do 20 i 14.

W meczu wyróżnił się Mateusz Pencarski, który zazwyczaj trzyma wysoki poziom, ale w tym meczu zagrał rewelacyjne w każdym elemencie gry. Gratulacje dla Matusza Wróblewskiego i zespołu za zwycięstwo i coraz lepszą grę.