Wisła Sandomierz przegrała 1-4 (1-1) z liderem Wieczystą Kraków w meczu 11. kolejki III ligi, gr. IV. Gola dającego prowadzenie Wiśle strzelił w pierwszej połowie Jakub Persak.

Lider rozgrywek Wieczysta Kraków naszpikowana znanymi z polskich boisk piłkarzami niemal od początku zdominowała wiślaków, jednak nie potrafiła udokumentować tego golem. W bramce Wisły znakomicie spisywał się Sebastian Ciołek, który dzięki swojej postawie dawał nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie meczu. Mimo licznych ataków gospodarzy to podopieczni Jarosława Pacholarza zaskoczyli wszystkich na stadionie i pierwsi cieszyli się z prowadzenia. W 41. minucie Sebastian Sprawka błyskawicznie zainicjował kontratak pędząc prawą stroną boiska, krosowym podaniem obsłużył Jakuba Janika, który natychmiast odegrał w pole karne, gdzie piłkę na wślizgu dopadł Jakub Persak, trafiając do bramki. Stracony gol jeszcze bardziej zmotywował krakowian. Już trzy minuty później doprowadzili do wyrównania. Były reprezentant kraju Radosław Majewski z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

W drugiej połowie Ciołek nadal nie mógł liczyć na chwilę wytchnienia. Gospodarze akcja po akcji bombardowali bramkę sandomierzan. Godzinę gry potrzebowali piłkarze Wieczystej aby po raz pierwszy cieszyć się z prowadzenia. W 60. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Piotr Bujak zdobył bramkę. W 84. minucie rzut karny wykorzystał Majewski. Trzy minuty później autorem gola został Hiszpan Manuel Torres, którego nie zdołał upilnować Jakub Wódz.

8 października 2022, 12:00 – Kraków
Wieczysta Kraków 4-1 Wisła Sandomierz
Radosław Majewski 44, 84 (k), Piotr Bujak 60, Manuel Torres 87 – Jakub Persak 41

Wieczysta: 1. Bartosz Plewka – 45. Denys Faworow, 6. Daniel Hoyo-Kowalski, 21. Piotr Bujak, 18. Manuel Torres (88, 30. Oliwier Skoczeń), 17. Radosław Nowicki (63, 10. Mateusz Gamrot), 75. Thibault Moulin, 28. Radosław Majewski (90, 26. Wiktor Głogowski), 11. Adrian Frańczak, 14. Michał Mak, 8. Jakub Bąk.

Wisła: 33. Sebastian Ciołek – 18. Bartłomiej Cichoń (69, 7. Igor Wódz), 99. Marcin Sudy, 2. Dmytro Sydorenko, 5. Włodzimierz Krajewski, 20. Jewhen Trojanowśkyj (80, 98. Jakub Wódz) – 8. Sebastian Sprawka (80, 11. Filip Stępień), 30. Szymon Kuzior, 23. Jakub Janik, 24. Jakub Persak (65, 17. Mateusz Peda) – 9. Nicolai Solodovnicov.

żółte kartki: Frańczak, Moulin – Ciołek.

sędziował: Gerard Gawron (Mielec).