A A+ A++

Wielu inwestorów chcących kupić nieruchomość w atrakcyjnej cenie skłania się ku licytacjom komorniczym. Mit mówiący o tym, że sprzedawane w ten sposób obiekty są ryzykowne z uwagi na wątpliwą sytuację prawną już dawno został rozwiany, a za skorzystaniem z tego rozwiązania przemawia atrakcyjna cena wywoławcza oraz nadzór komornika i sądu nad przebiegiem transakcji. Dowiedz się więcej na ten temat – sprawdź, jak wziąć udział w licytacji, co możesz na niej kupić i dlaczego warto!

Co możesz kupić na licytacji komorniczej?

To podstawowe pytanie, które warto sobie zadać, aby wiedzieć, czy w ogóle interesować się tym tematem. Okazuje się, że podczas licytacji sprzedawane są różnego rodzaju nieruchomości:

  • mieszkania i domy,
  • działki,
  • obiekty przemysłowe,
  • magazyny,
  • lokale usługowe,
  • gospodarstwa rolne z zabudowaniami.

Jest to rozwiązanie dla inwestora dysponującego wystarczającą sumą na zakup nieruchomości, zarówno prywatnego, poszukującego miejsca do zamieszkania, jak i komercyjnego, który chce kupić nieruchomość pod prowadzenie działalności firmowej.

Jak przystąpić do licytacji komorniczej?

Jeżeli znalazłeś interesujące Cię licytacje komornicze w mazowieckim, zapoznaj się z obwieszczeniem komornika. Zawiera ono kluczowe informacje dotyczące metrażu, lokalizacji i ceny wywoławczej, a także miejsca i terminu licytacji. Możesz umówić się na obejrzenie nieruchomości i koniecznie musisz wpłacić wadium – wynosi ono 10% kwoty oszacowania i stanowi obligatoryjny warunek, bez którego spełnienia nie zostaniesz dopuszczony do licytowania. Jeżeli wygrasz, wpłacona rękojmia zostanie wliczona na poczet pozostałej sumy, gdy jednak nie uda Ci się zaoferować najwyższej stawki, wadium wróci do Ciebie, nic zatem nie tracisz.

Czy warto kupować nieruchomości od komornika?

Jest to dobre rozwiązanie dla inwestorów, którzy – po wcześniejszym oszacowaniu swoich możliwości finansowych – są w stanie pokryć całą kwotę za nieruchomość gotówką. Sprawdź licytacje komornicze w mazowieckim i przekonaj się, że często dotyczą one nieruchomości zlokalizowanych w ścisłym centrum, które nie są dostępne na rynku komercyjnym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTak mieszka Julia Dybowska. Cena londyńskiej willi zwala z nóg
Następny artykułNocne kontrole kierowców w ramach akcji „Stop-drift” na ulicach Lublina. Nadmierna prędkość, zbyt głośne wydechy