A A+ A++

Z inicjatywą wyszły połączone siły Wiosny, Razem, Lepszego Gdańska i Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. Jak tłumaczą, w ogrodach zdrowia nie chodzi tylko o poprawę samopoczucia i relaks. Tego typu zieleńce są zakładane w Europie przede wszystkim z myślą o niepełnosprawnych.

– To takie miasto w pigułce – porównuje Anna Górska z Razem. – Na niewielkiej przestrzeni chorzy, ograniczeni w swoim funkcjonowaniu, poznają faktury chodników, ulic czy instalacje sygnalizujące zbliżanie się do przejść dla pieszych.

Podkreśla, że pomysł lewicy jest bezpłatną alternatywę dla prywatnych lecznic, gdzie rehabilitacja kosztuje krocie.

– Niestety, dostępność do refundowanych form wsparcia jest coraz gorsza. Byłaby to też recepta na zmniejszenie kolejek lub doraźna pomoc dla tych, którzy już w nich czekają – przekonuje Górska.

Lewica proponuje: ogród zdrowia w Parku Akademickim

Trójmiejska lewica proponuje urządzić ogród zdrowia m.in. w Parku Akademickim. Ich zdaniem skwer jest idealnie zlokalizowany. Tutaj bowiem krzyżują się szlaki prowadzące z Opery Bałtyckiej, Politechniki i gdańskiej Akademii Medycznej.

– Z parku korzysta cała masa ludzi, warto więc wyposażyć go w narzędzia, które umożliwiają podnoszenie sprawności – podsumowuje działaczka partii Razem.

Ile pochłonie pomysł lewicy? Jej działacze nie podają konkretnej kwoty.

Konferencja Lewicy w sprawie ogrodów zdrowia im. Ignacego Daszyńskiego i Ireny Kosmowskiej  Fot. Michał Ryniak / Agencja Gazeta

– Liczymy w tej sprawie na pomoc urzędników – przyznaje Jędrzej Włodarczyk z Lepszego Gdańska, ale po chwili dodaje: – To nie będzie wygórowana suma. Można przecież zacząć skromnie, a potem dokładać kolejne elementy.

Jednocześnie trójmiejska lewica proponuje, aby pierwsze dwa ogrody zdrowia nosiły imiona Ignacego Daszyńskiego, premiera pierwszego rządu II RP oraz Ireny Kosmowskiej, członkini jego gabinetu i pierwszej kobiety w historii Polski z ministerialną teką.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJubileuszowy rajd przeszedł śladami powstania styczniowego
Następny artykułJ. Międlar: „Pogrom w Jedwabnem” w Wikipedii. Kto cenzuruje prawdę i powiela żydowskie bajki? „Strażnik kłamstwa” pracuje w Sejmie!