A A+ A++

„12 lipca 2021 r. Rada Nadzorcza Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy podjęła uchwałę o odwołaniu ze stanowiska dotychczasowego Prezesa Zarządu, Leszka Walczaka.” – głosi oficjalny komunikat spółki w tej kwestii. Ogłoszono również rozpoczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu spółki.

Jak informują lokalne media, nie była to pierwsza próba odwołania prezesa WZL Nr 2. Sytuacja ta doprowadziła do protestów załogi przed biurem zarządu firmy 12 lipca, informuje m. in. Express Bydgoski i TVP Bydgoszcz. Dotychczasowy prezes cieszył się dużym poparciem pracowników. W okresie pełnienia przez Leszka Walczaka funkcji prezesa, a więc od 2015 roku, to czas szybkiego rozwoju spółki zarówno w zakresie obsługi lotnictwa cywilnego jak i wojskowego. W ostatnim czasie m. in. uruchomiono nowe malarnie oraz zbudowano nowe hangary do obsług samolotów cywilnych jak również wojskowych Lockheed Martin C-130 Hercules.

Do spółki, w ramach zaplanowanej konsolidacji włączono również Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 w Warszawie, zajmujące się serwisem i obsługą silników lotniczych. 2 lipca ówczesny prezes WZL Nr 2 podpisał nową umowę z koncernem Lockheed Martin rozszerzającą zakres obsługi i wsparcia eksploatacji samolotów F-16. Z drugiej strony spółka jest jednym z wykonawców programu bezzałogowca Orlik, który jest opóźniony w stosunku do pierwotnych planów. 

Do czasu wyłonienia następcy prezesa Leszka Walczaka jego obowiązki pełnić będzie Szymon Dankowski, dyrektor rozwoju produktu i jakości WZL Nr 2 i członek zarządu. Procedura kwalifikacyjna na stanowisko prezesa zarządu została uruchomiona z dniem 13 lipca 20201 roku, a kandydatów można zgłaszać do 13 sierpnia.

W dokumentach dotyczących procedury wymieniono m. in. następujące wymagania które musza spełniać kandydaci:
– Wykształcenie wyższe;
– co najmniej 5 lat doświadczenia w biznesie w tym „co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek”;
– „nie pełni funkcji społecznego współpracownika, nie jest zatrudniony w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego”;
– nie wchodzi w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań”;
– nie jest zatrudniony przez partie polityczna ani nie pełni funkcji w „zakładowej organizacji związkowej lub zakładowej organizacji związkowej spółki z grupy kapitałowej, do której należy Spółka”
– „nie wykonuje aktywności społecznej lub zarobkowej rodzącej konflikt interesów wobec działalności Spółki”.

Reklama
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWizyta partnerska
Następny artykuł41 killed in fire at Iraqi hospital treating Covid-19 patients