A A+ A++

Wiele zwierząt, szczególnie te osierocone we wczesnym okresie życia, potrzebuje rehabilitacji lub odchowania. Leśne Pogotowie stara się przywrócić jak najwięcej zwierząt do ich naturalnego środowiska, a te, które zostały trwale okaleczone, otrzymują dożywotnią opiekę. Działalność Leśnego Pogotowia to pasja życiowa Jacka Wąsińskiego. W ciągu 30 lat, dzięki wysiłkom pracowników ośrodka , uratowano ponad 30 tysięcy różnych gatunków dzikich zwierząt.

Zdarza się, że do ośrodka trafiają gatunki spoza naszego kraju. Każde zwierzę jest inne i ma inne wymagania, którym pracownicy Pogotowia Leśnego codziennie starają się sprostać, a dzięki ich staraniom zwierzęta są dobrze przygotowane, żeby przeżyć w lesie. W obecnej zimowej porze roku można jednak wesprzeć leśną zwierzynę dokarmiając ją w odpowiedni sposób, a co najważniejsze dobrej jakości karmą.

Zdarza się, że zwykli ludzie przynoszą zwierzęta do ośrodka. Jednak trzeba pamiętać, że interwencje ludzi, którzy nie mają specjalistycznej wiedzy, choć często podyktowane są dobrymi intencjami, mogą czasami przynosić więcej szkód niż pożytku.

Takie ośrodki pomocy, jak ten w Mikołowie, realnie wpływają na ochronę leśnego życia, co doskonale ilustruje 30-letnia działalność „Leśnego Pogotowia”. To dzięki oddaniu i pasji pracowników i wolontariuszy wiele poszkodowanych zwierząt wraca do naturalnego środowiska. Praca ośrodka, obejmująca zarówno rehabilitację, jak i wychowanie zwierząt, oraz zapewnienie dożywotniej opieki tym, które nie mogą wrócić do swojego naturalnego środowiska, jest nieoceniona.

Materiał zrealizowany przy współpracy z Lasami Państwowymi.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW lesie znaleźli mężczyznę. Chciał odebrać sobie życie
Następny artykułBędziemy jeździć z Bielska-Białej do Skoczowa pociągiem – jak kiedyś. Koszt inwestycji to 350 mln zł