A A+ A++
Fot. Tyskie LoveLasy

Anna Nowicka z grupy Tyskie LoveLasy i Anita Gertych z organizacji Inny Czas zapraszają na kąpiel leśną, połączoną z relaksacyjnym koncertem w hamakach. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca o godz. 10.00 i planowo potrwać ma do godz. 13.00.

Kąpiel leśna – czym jest?
Terminem „kąpiele leśne” określa się proces zanurzania się w atmosferze lasu i chłonięcia go wszystkimi zmysłami. Nie chodzi tu o ćwiczenia fizyczne, spacery czy nawet jogging. To po prostu łączenie się z naturą poprzez nasze zmysły: wzroku, słuchu, czucia, węchu i smaku. Kąpiele leśne, znane inaczej jako shinrin-yoku, narodziły się w Japonii. Początkowo popularne były tylko na Dalekim Wschodzie. Jako ciekawostka może posłużyć fakt, że w Japonii kąpiele leśne są przepisywane na receptę przez lekarzy.

Koncert relaksacyjny w hamakach.
Organizatorzy zadbają o kojące dźwięki, które pozwolą się zrelaksować, zapomnieć o otaczającym nas świecie, a także poleżeć w wygodnych hamakach. Koncert w środku lasu to wciąż niezbyt popularne zjawisko, dlatego warto sprawdzić propozycję przygotowaną przez Anitę Gertych z Innego Czasu.

Leśny krąg.
Leśny krąg oznacza możliwość wspólnego spędzenia czasu, pobycia w ciszy lub porozmawiania o „wszystkim i o niczym”. To także mała dawka tarota i wróżenie z kart. Organizatorzy przygotowali również poczęstunek, na który mogą liczyć wszystkie osoby przybyłe do tyskich lasów.

Tak wydarzenie opisuje Anna Nowicka, członek grupy Tyskie Lovelasy:
Skąd pomysł na kąpiele leśne w Tychach?
– Z miłości do lasów i spędzania czasu w lesie. Z miłości do drzew i chęci dowiedzenia się czegoś więcej o nich. Zakochałam się w naturze i chciałabym się podzielić tą miłością z innymi – mówi.

Jakie korzyści niosą za sobą kąpiele leśne?
– Zrobiono tysiące badań na ten temat, gdzie udowodniono dobroczynny wpływ lasu na ludzki organizm. Kąpiele leśne, przebywanie w lesie obniża poziom stresu, pomaga walczyć z depresją. Zmniejszają poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu i powodują wzrost endorfin. Kąpiele leśne i przebywanie w lesie powoduje wzrost komórek NK, które walczą z komórkami nowotworowymi. W Japonii powstają specjalne punkty medyczne, w których leczy się kąpielami leśnymi – mówi.

Czy planują w przyszłości poszerzyć działalność?
– Robiłam już mnóstwo kąpieli leśnych w Tychach. Razem z moim partnerem organizujemy kolejne wydarzenia związane ze sztuką shinrin-yoku. Na pewno w lipcu będzie kolejna edycja, staram się tak cyklicznie organizować kąpiele leśne w Tychach. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich miłośników lasu do wzięcia udziału – zachęca.

Ważne informacje.
Na spotkanie obowiązują zapisy: Anna Nowicka: tel. 693 813 511, [email protected]; Anita Gertych: tel. 691 973 183, [email protected]. Podczas zapisów należy podać swój adres e-mail, na który zostanie odesłany regulamin akcji. Ilość miejsc ograniczona. Wydarzenie odbędzie się przy minimum 6 chętnych osobach i zostanie przeniesione na inny termin w przypadku niesprzyjającej pogody.

Więcej informacji dostępnych tutaj. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTurcja: ekstremalnie wysoka inflacja, chociaż miało być jeszcze gorzej
Następny artykułJUSTYNA OSOWSKA DYREKTOREM MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W OSTRÓDZIE