Wisła Sandomierz przegrała 1-3 (1-1) z Cracovią II w spotkaniu 9. kolejki III ligi, gr. IV. Jedynego gola dla wiślaków strzelił Władysław Kudriawcew.

W meczu z trzecią drużyną ligi – Cracovią II w grze wiślaków widać było jeszcze większe zaangażowanie i progres w porównaniu do dotychczas rozegranych spotkań. Niestety pojedyncze błędy w obronie i do tego błędne decyzje sędziego Sebastiana Godka przyczyniły się do porażki numer osiem w tym sezonie.

Patrząc na pierwszą połowę meczu gra w wykonaniu Wisły była agresywna, co zaowocowało sytuacjami podbramkowymi. W 4. minucie po wycofaniu piłki bramkarz Adam Wilk przy próbie wybicia trafił w nogę Szymona Raka, jednak uderzenie było na tyle silne, że napastnik gospodarzy musiał gonić piłkę do linii bocznej. Napastnik wiślaków próbował jeszcze dośrodkować, jednak z kontratakiem ruszyli rywale. W 5. minucie Kacper Nowicki w pojedynku z Władysławem Kudriawcewem wywalczył rzut karny. Filip Piszczek strzałem w środek bramki pewnie wykorzystał okazję. W 16. minucie Jakub Borusiński przytomnym wyjściem z bramki zatrzymał groźną akcję Mateusza Supryna. W 22. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Do dośrodkowaniu z rzutu rożnego Aleksandra Wiśniewskiego Kudriawcew przy bliższym słupku uprzedził Supryna i głową skierował piłkę do bramki. W 28. minucie Borusiński świetnie obronił nogami strzał Piszczka z ostrego kąta. Przez kolejny dłuższy fragment krakowianie zostali zamknięci na własnej połowie. W 40. minucie z rzutu wolnego zacentrował Wiśniewski, lecz minimalnie nad bramkę uderzył Kudriawcew.

W drugiej części ataki Wisły nieco straciły na mocy. W 69. minucie Rak z prawej strony ograł Supryna po czym padł na murawę, lecz arbiter spotkania nie dopatrzył się faulu. Dwie minuty później niezdecydowane wyjście Borusińskiego wykorzystali rywale. Bramkarz wiślaków po uprzednim wyjściu, cofając się odbił piłkę po mocnym strzale Piszczka w stronę środka pola karnego, gdzie głową prowadzenie Cracovii dał Michał Rakoczy. W 77. minucie Jakub Mażysz zacentrował z okolicy linii środkowej do wybiegającego Mateusza Stańczyka. Zawodnik Wisły wyraźnie uderzony łokciem w plecy przez Michała Stachera (zawodnik z żółtą kartką – przyp. red.) padł w szesnastce rywali, jednak i tym razem sędzia Godek ocenił, że wszystko było zgodnie z przepisami. W 85. minucie bardzo dobry strzał z powietrza Raka z trudem za linię końcową wybił Wilk. Niestety na trzy minuty przed końcem goście po błyskawicznym kontrataku i wykończeniu Rakoczego zdobyli trzeciego gola.

19 września 2021, 16:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-3 Cracovia II
Władysław Kudriawcew 22 – Filip Piszczek 5 (k), Michał Rakoczy 71, 87

Wisła: 12. Jakub Borusiński – 4. Władysław Kudriawcew (46, 7. Jakub Mażysz), 99. Patryk Boksiński, 98. Przemysław Dwórzyński, 2. Szymon Jarosz (76, 26. Mateusz Bień) – 11. Aleksander Wiśniewski, 15. Dariusz Partyka (70, 10. Kamil Bełczowski), 23. Jakub Janik, 17. Filip Handzlik (70, 6. Sebastian Taranek), 20. Mateusz Stańczyk (88, 24. Cezary Charszla) – 9. Szymon Rak.

Cracovia: 13. Adam Wilk – 2. Michał Stachera, 25. Łukasz Ziemnik, 14. Krystian Bracik, 4. Michał Supryn – 19. Michał Wiśniewski, 8. Radosław Kanach, 10. Robert Ożóg (56, 22. Kacper Grzebieluch), 34. Michał Rakoczy (90, 6. Adam Malisz), 73. Kacper Nowicki (89, 7. Jakub Góralczyk) – 88. Filip Piszczek (89, 9. Krzysztof Bociek).

żółte kartki: Handzlik, Boksiński, Rak, Janik – Stachera, Rakoczy.

sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).

źródło: własne