A A+ A++

Główny koncern przemysłowy Italii wspiera władze cywilne i ratownictwo zmagające się z powstrzymaniem pandemii Covid-19.

Technologiczny potentat, który należy do grona dziesięciu największych graczy na świecie w sektorze lotniczym, obronnym i bezpieczeństwa, wspiera władze Włoch w walce z Pandemią. Spółka dostarcza m.in. sprzęt oraz ekspertów od zarządzania sytuacjami kryzysowymi.

Dodatkowe skrzydła dla ratownictwa

Wsparcie materiałowe obejmuje m.in. dwa samoloty transportowe C-27J Działu Lotnictwa Leonardo oraz jednej maszyny ATR 72.

Dodatkowo dzięki klientom spółki, którzy poparli tę inicjatywę, koncern i załoga Leonardo wesprą „Protezione Civile” (cywilne służby ochrony ludności). Spółka przeprowadzi szereg lotów wahadłowych między włoskimi portami lotniczymi, a miejscami pilnych dostaw materiałów medycznych. Dostarczy nimi maski, odzież ochronną i inny sprzęt (m.in. respiratory). Takie loty odciążą i wzmocnią istniejące służby transportowe państwa w ich misji transportowej w okresie stanu nadzwyczajnego i kryzysu epidemicznego.

AW139. Fot./Leonardo

Śmigłowcowe wsparcie

Dział Helikopterów Leonardo udostępnił swoich pilotów oraz 3 firmowe śmigłowce (2 maszyny AW139 oraz 1 wiropłat AW189). Są to maszyny specjalnie wyposażone do działań ratownictwa medycznego i operacji sanitarnych z myślą o wsparciu floty helikopterów sił zbrojnych, organizacji i instytucji zdrowia publicznego i sił policyjnych.

Fachowcy koncernu zapewniają utrzymanie i obsługą techniczną sprzętu.

Innowacyjne respiratory

Zakłady Leonardo-Grottaglie, należące do Działu Struktur Lotniczych Leonardo, uruchomiły produkcję metodą druku 3D pierwszej partii eksperymentalnych zaworów umożliwiających przekształcenie urządzeń do nurkowania w respiratory.

Jest to wsparcie inicjatywy firmy Isinnova z siedzibę w Brescii, która opracowała projekt urządzenia.  W budowę komponentów elektronicznych respiratorów zaangażowany został także Dział Cyberbezpieczeństwa w zakładach w La Spezia.

druku 3D pierwszej partii eksperymentalnych zaworów umożliwiających przekształcenie urządzeń do nurkowania w respiratory. Fot./Leonardo

Cyberochrona zdalnej pracy

Począwszy od 6 kwietnia koncern Leonardo z … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejny chory z koronawirusem!
Następny artykułTarcza Antykryzysowa podpisana