Reprezentanci KSW Łuków po raz kolejny potwierdzili swoją przynależność do czołówki polskiego kickboxingu w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. Na rozegranych w ostatni weekend w Bałtowie mistrzostwach kraju zdobyli trzy tytuły mistrzowskie w formule pointfighting i light contact, a w sumie wywalczyli aż 20 medali.

Podopieczni Zenona Pawlikowskiego w formule pointfighting zdobyli 10 medali. Na wyróżnienie zasługuje Leon Stępniak, który wywalczył złoty medal oraz srebrni medaliści Michał Gajda i Fabian Wysocki. Wszyscy trzej wkrótce otrzymają powołania do kadry narodowej i  szansę na dołączenie do grupy przygotowującej się do udziału w mistrzostwach świata, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w Budapeszcie (Węgry).

W formule light contact łukowianie również zdobyli 10 medali. Naszą najmocniejszą strona była kategoria do 42 kg, w której złoty medal wywalczył Maksymilian Kondracki, srebrny Maciej Oponowicz, a brązowy Jakub Oponowicz. Drugim złotym medalistą w light contact został Bartosz Daniluk i był to jego drugi złoty medal wywalczony w tym roku (miesiąc temu zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski w formule kick light). Ponadto na wyróżnienie na pewno zasługuje Kalina Zalewska, która wywalczyła srebrny medal. W finale po wyrównanej walce uległa 2-1 utytułowanej zawodniczce z Jurajskiej Akademii Sportu. Kalina w swojej kategorii wagowej miała też m.in. dwie ubiegłoroczne mistrzynie Europy. Obie znalazły się na podium za nią, a jedną z nich pokonała w pojedynku półfinałowym.

Ogólnie w turnieju rozegranym w Bałtowie bardzo dobrze spisali się wszyscy podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący sekcję kickboxingu  KSW Łuków. Mistrzami Polski zostali: Leon Stępniak, Maksymilian Kondracki i Bartosz Daniluk, srebrne medale wywalczyli : Maja Radomyska, Kalina Zalewska, Róża Zaniewicz, Julia Ciołek, Michał Gajda, Fabian Wysocki i Maciej Oponowicz, a brązowe: Julia Domżalska, Nikola Rosa, Maja Radomyska, Hanna Safiańska, Igor Tchórzewski, Wojciech Wierzejski, Krystian Czerski, Jakub Oponowicz, Borys Kaczorowski i Mikołaj Prusinowski. Tym razem bez medalu, ale z cennym doświadczeniem wrócili Julia Radomyska, Stefan Siemionek, Kacper Bartosiewicz, Miłosz Rola, Jan Cisiak, Sebastian Czerski, Marcin Jandik i Alex Siekierzyński.

W Mistrzostwach Polski Kadetów oraz Mistrzostwach Polski Dzieci rywalizowało 624 zawodników z  73 klubów.