A A+ A++

Lelenfant – dzieci i młodzież angażują się w 100 procentach

Mary Sadowska-Łakomy, szefowa Fundacji „Przyjaźń Sztuka Edukacja”, która organizuje projekt Lelenfant z udziałem dzieci z całego świata (niegdyś pod szyldem Brave Kids), przyznaje, że ważne jest w nim nie tylko gromadzenie dzieci z całego świata, zainteresowanych różnymi dziedzinami sztuki, ale również ich wzajemne otwarcie się na siebie i po prostu wspólna zabawa.

Podczas tegorocznej edycji w projekcie udział wzięło 87 uczestników z różnych krajów świata, którzy pracowali razem nad przygotowaniem spektaklu – widowiska „Siła przyjaźni”. Dzięki wspólnym działaniom nauczyli się, jak poruszać się na scenie i budować wspólny projekt.

Na próbie generalnej przed premierą 30 lipca w Teatrze Muzycznym Capitol można śmiało powiedzieć, że dzieci i młodzież zaangażowali się w 100 procentach.

Czego możemy się spodziewać? Nie tylko np. przepięknego tańca gruzińskiego, ale też odśpiewania hymnu Lelenfant, który na potrzeby widowiska stworzyli muzycy z Gambii. Hymn zostanie nie tylko zaśpiewany w języku gambijskim, ale również nauczy się go publiczność. 

Lelenfant – grupy dzieci, które pracowały we Wrocławiu

W projekcie Lelenfant udział bierze 87 dzieci i młodzieży z Iranu, Indii, Maroka, Gambii, Ukrainy i Polski, w tym 20 wrocławian i wrocławianek z osiedlowych edycji Lelenfant na Brochowie, Złotnikach i Kowalach.

Lista grup i organizacji

  • Czechy – Cirkusárna
  • Indie – Krantikari Vasudev Gupt Public Inter College
  • Iran – Koodakan Donya Research Institute
  • Iran – Tahmineh Art Group
  • Gambia – Suso Kunda Cultural Group
  • Gruzja – Caritas Georgia
  • Maroko – Youth Association for Culture and Development
  • Polska – Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja (osiedlowe edycje Lelenfant 2024)
  • Tanzania – Kigamboni Community Centre (KCC)
  • Ukraina

Lelenfant 2024 – wielki finał w Capitolu

Czeka nas performance o haśle przewodnim „Siła przyjaźni”. Efekty prac nad tym pokazem będzie można zobaczyć 30 i 31 lipca w Capitolu (występ biletowany, od 26 zł).

Czym jest projekt Lelenfant?

Międzynarodowa edycja projektu Lelenfant to przede wszystkim spotkanie 87 młodych osób, które przez okres dwóch tygodni tworzyły we Wrocławiu finałowe widowisko: “Siła przyjaźni”.

Twórcza wymiana odbywała się podczas warsztatów edukacyjnych realizowanych metodą „dzieci uczą dzieci”, u wrocławskich Rodzin Goszczących oraz na terenie Zespołu Szkół przy ul. Dworskiej na wrocławskich Pilczycach.

Tegoroczny program przewidywał wiele wydarzeń artystycznych, które odbyły się na wrocławskich osiedlach: Nowy Dwór, Złotniki, Kowale. Wczorajsza parada uliczna to zachęta do przyjścia na finałowe widowisko artystyczne.

Na scenie Capitolu zobaczymy eklektyczną mieszankę występów cyrkowych, wokalnych, tanecznych i teatralnych, które ukażą siłę dziecięcej przyjaźni. Następnie kilka grup ruszy w trasę po Dolnym Śląsku i zawita do Bystrzycy Kłodzkiej oraz Obornik Śląskich.

Projekt Lelenfant jest organizowany przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja i dofinansowany ze środków Gminy Wrocław oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz również


Źródło: materiały prasowe

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł100 najlepszych hoteli miejskich w Europie. Wśród nich jest jeden z Polski
Następny artykułTomasz Kot na planie włoskiego filmu. Aktora wprost trudno poznać w kostiumie