A A+ A++

Duszyński dość sensacyjnie został rok temu bohaterem polskiej reprezentacji olimpijskiej. To jego dobra forma w dużej mierze umożliwiła Polakom walkę o olimpijskie złoto w mikście 4×400 m. Wszyscy pamiętają jego finisz w finale i ostatnie 100 metrów, na których zabrał rywalom wszelkie szanse na tytuł mistrzów olimpijskich. Tak jak i pamiętają szczerą, spontaniczną radość. Te obrazki obiegły świat.

Po powrocie z Tokio zawodnik AZS Łódź poprawił życiówkę i zszedł poniżej granicy 45 sekund – 44,92. Wówczas wydawało się, że tylko kwestią czasu jest poprawienie przez niego wiekowego rekordu Polski – 44,62 Tomasza Czubaka z 1999 roku. Później coś poszło jednak nie tak.

Zdecydowanie nie jestem zadowolony z mojego występu w Eugene. Chciałem tu poprawić rekord sezonu, ale występ jest zdecydowanie poniżej oczekiwań – powiedział polskim dziennikarzom Duszyński.

Opisywał problem z końcówką biegu, który powtarza się w tym sezonie. Po prostu nie mam formy, tu nie ma się co czarować – mówił uczciwie.

Do 250. metra czuję się bardzo swobodnie i w miarę wysoko. Na 100 metrów do mety odcina mi prąd. Analizuję te biegi na komputerze i wychodzi, że ostatnie 120 metrów jest dużo wolniejsze – mówił Duszyński. W piątek Duszyński biegał w Eugene w sztafecie mieszanej, która zajęła 4. miejsce. Wystartuje jeszcze w biegu rozstawnym panów 4 × 400 m pod koniec mistrzostw.

Pytany o plany na najbliższe tygodnie i szanse na poprawienie formy do mistrzostw Europy w Monachium powiedział, że czasu jest być może dość, ale trzeba znaleźć problem. Nie było jednego dużego kłopotu w przygotowaniach. Dość często się przeziębiałem, ale trening szedł. Szybkościowo jestem dobrze przygotowany, ale to w biegu na 400 m zbyt mało – ocenił.

Duszyński zajął siódme miejsce w drugim biegu eliminacyjnym, który wygrał Amerykanin Michael Norman – 45,37. Awans do półfinału wywalczyło trzech najszybszych biegaczy z każdej serii oraz sześciu z najlepszymi czasami. 

W eliminacjach najszybszy był reprezentant Botswany Bayapo Ndori – z rekordem życiowym 44,87. Faworytami wydają się jednak reprezentanci RPA – Wayde van Niekerk oraz USA – Michael Norman.  Duszyński ocenił, że złoty medalista może osiągnąć czas ok. 43,60.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy Francuzi robią dobre gry? Jak nie wiesz, że tak, to sprawdź
Następny artykułHuawei nie rezygnuje ze sprzedaży w Rosji i wznawia dostawy sprzętu