A A+ A++

W ubiegłym roku z pomocy ambulatorium chirurgiczno-urazowego, którego działalność sfinansowana została przez Powiat Legionowski oraz wszystkie gminy powiatu, skorzystało 5028 pacjentów, czyli o 376 więcej niż w roku 2022 r.

Od 2018 roku mieszkańcy powiatu, w nagłych wypadkach, mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy medycznej w zakresie chirurgii ogólnej oraz urazowo-ortopedycznej. Utworzenie ambulatorium było odpowiedzią na potrzebę zapewnienia mieszkańcom pomocy medycznej w przypadku doznania urazu w czasie, kiedy przychodnie nie pracują.

W ubiegłym roku pacjentami ambulatorium było 2753 mieszkańców Legionowa, 708 mieszkańców gminy Jabłonna, 459 mieszkańców gminy Nieporęt, 481 mieszkańców gminy Serock oraz 627 mieszkańców gminy Wieliszew. W 2023 roku koszt utrzymania ambulatorium wyniósł ponad 1 mln 447 tys zł.

Zakres realizowanych świadczeń w zlokalizowanym w ZOZ „Legionowo” przy ul. Sowińskiego 4 ambulatorium obejmuje szycie i opatrywanie ran, unieruchamianie złamań, które nie wymagają cięć chirurgicznych (wraz z diagnostyką obrazową), rozpoznawanie stanów zagrożenia życia, kierowanie do szpitala na ostry dyżur pełniony w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz inne drobne zabiegi możliwe do wykonania w warunkach ambulatorium z wykorzystaniem wiedzy medycznej dyżurującego lekarza. Od 1 stycznia ambulatorium czynne jest w weekendy i święta (w godz. 8.00-24.00).

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPierwsze zebranie Młodzieżowej Rady Miasta w Nowym Sączu V kadencji
Następny artykułDesperacja Rosjan. Wysłali do Ukrainy potężne maszyny