A A+ A++

Urząd Miasta Legionowo wraz z państwową spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będą wspólnie działać na rzecz poprawy jakości powietrza. W piątek (31.01) w Legionowie podpisano specjalne porozumienie w tej sprawie.

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Legionowo, celem zawartego porozumienia będzie poprawa jakości powietrza atmosferycznego na terenie Legionowa m.in. poprzez eliminację palenisk opalanych paliwem stałym. – Wspólnie z PGNiG Obrót Detaliczny będą prowadzone działania informacyjne i edukacyjne zachęcające mieszkańców Legionowa oraz działających na jego terenie przedsiębiorców do dokonania eliminacji palenisk opalanych paliwem stałym i zastępowania ich nowoczesnymi kotłami zasilanymi gazem ziemnym, doprowadzonym do odbiorców systemem sieci dystrybucyjnej. Strony Porozumienia będą współpracować w zakresie prowadzenia działań edukacyjnych oraz wsparcia merytorycznego i ekonomicznego na wszystkich etapach realizacji inwestycji – informuje legionowski ratusz.

– Podpisanie porozumienia to kolejny krok w stronę czystszego powietrza. Nasze działania są zakrojone na coraz większą skalę i przynoszą coraz lepsze efekty. Należy podkreślić, że już 433 osoby zdecydowały się skorzystać z miejskiego programu i wymienić piec węglowy na gazowy, bo tych dofinansowujemy zdecydowanie najwięcej. Oznacza to, że już prawie połowa właścicieli pieców zmieniła źródło ogrzewania – podkreśla Prezydent Miasta Roman Smogorzewski.

/red./

Artykuł Legionowo: Ratusz i państwowa spółka będą wspólnie działać na rzecz poprawy jakości powietrza pochodzi z serwisu Legio24.pl – wiadomości z Legionowa i powiatu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZa śmieci zapłacimy od czerwca dużo więcej
Następny artykułKwieciński: Polska ma potencjał na produkcję 7-8 mld metrów sześciennych biogazu